Öğrencilere Çevre Ve Sıfır Atık Eğitimi Verildi

Öğrencilere Çevre Ve Sıfır Atık Eğitimi Verildi

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, çevreyi korumaya yönelik hassasiyet kazandırmak ve sıfır atık projesi hakkında bilgilendirme amacıyla 75.Yıl Ziya Gökalp İlkokulu’nda, "Temel Çevre Bilinci ve Sıfır Atık" eğitimi verildi.

Çevre bilincinin küçük yaşlarda kazanılmasını sağlamak adına çalışmalar sürdüren Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü il ve ilçelerde bulunan okullarda da eğitimler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 75.Yıl Ziya Gökalp İlkokulu öğrencilerine "Temel Çevre Bilinci ve Sıfır Atık " eğitimi verildi. Eğitime öğrenci ve öğretmenler katılarak aktarılan bilgileri dikkatle dinlediler.

 Çocuklarda çevre bilincinin küçük yaşlarda oturduğuna dikkat çeken Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri gerçekleştirilen eğitimlerin de hedefine ulaştığını söylediler. Konuyla ilgili kurumdan yapılan açıklamada ise, "Sıfır Atık eğitimleri kapsamında 75.Yıl Ziya Gökalp İlkokulunda eğitim gerçekleştirildi. 4.sınıf öğrencilerine gerçekleştirilen eğitimde sıfır atığın neden gerekli olduğu ve nelerin yapılması gerektiği konularında açıklamalar yapılmıştır. Öğrencilerin yoğun katılımıyla faydalı ve neşeli bir eğitim gerçeklemiş oldu. Eğitim talebi olan okullar İl Müdürlüğümüz Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürlüğü ile iletişime geçebilirler" denildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle