Öğrenciler Hem Gezdiler Hem Öğrendiler

20 Aralık 2022 08:49
Öğrenciler Hem Gezdiler Hem Öğrendiler

Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri Bursa TÜYAP 19.Uluslararası Otomasyon Fuarı’nı ziyaret ettiler.

Öğrencilerin her anlamda gelişimlerine imkan tanımak adına çeşitli geziler ve organizasyonlar düzenleyen Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu çerçevede TÜYAP 19.Uluslararası Otomasyon Fuarı’na bir gezi gerçekleştirdiler. Gezi Tanıtım ve Turizm Kulübü öğretmeni Ertürk Ünlü, görevli öğretmenler Ercan Olcay, Nurdan Serdar ve Müdür Yardımcısı Zeynep Kaya yönetimindeki gezi öğrenciler ve velilerden de büyük bir ilgi gördü. Fuarı gezen ve yeni gelişmeler hakkında bilgilerini güncelleyen öğrenciler hem gezip hem de öğrenmenin tadını çıkardılar. Gezi sadece fuarla da kısıtlı kalmadı. Öğrenciler Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, Panorama 1326 Fetih Müzesi, TOFAŞ Anadolu Arabaları Müzesi ve Anatolium AVM’yi de gezdiler.
Gezi hakkında bilgiler veren Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Olğun ise, “Öğrencilerimizin sosyal yönlerini geliştirmek, mesleki bilgi ve becerilerini artırmak ve kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak adına her türlü etkinliği düzenliyoruz.  Öğrenci, öğretmen ve velilerin birlikte vakit geçirmelerinin okulun başarı seviyesini arttırmada önemli bir etken olduğunu biliyoruz. Bu gezide onlardan birisi. Yoğun ilgi gören gezide öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz kaynaşma fırsatı da buldular. Elbette bu gezileri düzenlememizde bize her zaman destek olan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe’ye ayrıca gezinin düzenlenmesi için büyük destek sağlayan Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir’e teşekkür etmeden de geçemeyeceğim” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle