Motosiklet Ambulanslar Hizmete Girdi

Motosiklet Ambulanslar Hizmete Girdi

Yalova’da Acil Sağlık Hizmetleri kapsamında Sağlık personeli tarafından kullanılacak olan motosiklet ambulanslar  hizmet vermeye başladı. 

Motosiklet ambulansların hizmete girdiğini hatırlatan Yalova İl Sağlık Müdürü, Uzm.Dr.Halim Ömer Kaşıkcı, Sağlık bakanlığınca Yalova’ya gönderilen 3 ayrı Motosiklet ambulansların, yoğun trafiğin yaşandığı  bölgelerde daha hızlı ve seri şekilde vakalara müdahale edileceğini, ilk müdahalenin ardından vakanın ambulanslarla sağlık kuruluşlarına nakledileceğini belirtti. 112 Acil Servis ambulansının giremediği bölgelerdeki hastalara da en kısa sürede müdahale etmesi açısından  motosiklet ambulanslar ın oldukça kullanışlı olduğunu ifade eden Kaşıkçı  “Sağlık Bakanlığınca ilk müdahalelerde kullanılmak üzere ve vatandaşın yoğun olduğu yerlerde sağlık tedbiri alınması amacıyla kullanıma geçirilen motosiklet ambulanslardan ilimize 3 adet teslim edildi.  ilk müdahalelerde kullanılmak üzere hayata geçirilen özel donanımlı motosikletli ambulansların sürücülerinin eğitimleri tamamlandı” dedi.

Yapılan açıklamada “' Motosiklet ambulanslar, hastaya ulaşmada ilk müdahalenin anında gerçekleşebilmesi için bir fırsattır. Ancak motosiklet ambulansların sedyesi olmadığı için ambulans bekleniyor. Bu araçlarda kalbi duran bir hastanın elektroşokla yeniden canlandırabilmesini sağlayacak cihaz, solunumu duran bir hastanın desteklenebileceği ventilatör, kırık ve travmalarda kullanılacak boyunluk ve atel, yanıklarda kullanılacak setler, acil tıbbi müdahalenin yapılabilmesini sağlayan ilaç, serum ve her türlü cihaz bulunmaktadır'' denildi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle