Milliler Yalova’dan Ayrılarak Tayland’a Gitti

07 Eylül 2022 09:39
Milliler Yalova’dan Ayrılarak Tayland’a Gitti

7-16 Eylül 2022 tarihleri arasında Tayland’ın Phuket kentinde düzenlenecek Tekerlekli Sandalye Basketbol 23 Yaş Altı Erkekler Dünya Şampiyonası hazırlıklarını tamamlayan Milli takımımız Yalova’dan ayrıldı.

Türkiye’nin yanı sıra Brezilya, Kanada, Japonya, İspanya, Avusturalya, Almanya, İsrail, Güney Afrika, Tayland ve Amerika Birleşik Devletleri Prince of Songkla Üniversitesi, Phuket Kampüsü'nde oynanacak maçlarda şampiyonluk arayacak. Yalova Ortopedikler Spor Kulübü(YOSK)’nün başarılı antrenörü Murat Saltan’da U23 Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli takımımızın teknik ekibinde yer alacak.

Milliler, şampiyona hazırlıklarını Aksaray ve Yalova’da 3 etap halinde gerçekleştirmişti. Ayrıca İsrail’le ikili kamp ve hazırlık maçları oynadı.

Antrenmanların yanı sıra ilimiz Mini Dünya Kupası niteliğinde ki “Dostluk ve Barış” turnuvasına ev sahipliği yapmıştı. Türkiye bu turnuvada İspanya, Almanya ve Güney Afrika ile karşılaşmış tüm rakiplerini yenerek şampiyon olmuştu.

7-16 Eylül 2022 tarihleri arasında Tayland’ın Phuket kentinde düzenlenecek Tekerlekli Sandalye Basketbol 23 Yaş Altı Erkekler Dünya Şampiyonası’nın A Grubunda ülkemiz ile birlikte Brezilya, Kanada, Fransa, Japonya ve İspanya bulunuyor. B Grubunda ise Avustralya, Almanya, İsrail, Güney Afrika, Tayland ve Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor.

Her dört yılda bir düzenlenen ve ilk kez 1997'de Toronto düzenlenen organizasyonda Türkiye’nin yükselişi dikkat çekiyor. 2013 yılında Adana’nın ev sahipliğinde yapılan turnuvada yedinci Milliler, 2017 yılında Kanada’nın Toronto kentinde yapılan Dünya Şampiyonası’nda ise final oynama başarısı göstermişti.

Murat Saltan’ın da teknik ekibinde yer aldığı Türkiye, Tayland’ın ev sahipliği yapacağı organizasyonda başarısını tekrarlamak istiyor.

Milli takımımızın oyuncu kadrosunu Buğra Ergün,Hasan Efetürk,Baran Oğuz,Murathan Atik,Mahmut Açıkgöz,Rıdvan Aksoy,Umut Gürpınar,Umutcan Yaşar,Mehmet Şirin Yılmaz,Bilal Mert Taşoğlu,Arda Albayrak ve Mücahit Günaydın oluşturuyor. Teknik ekipte ise Hasan Bozkurter kafile başkanlığını yaparken, Hüseyin Esen idareci, Nurettin Bilmez dış ilişkiler sorumlusu, Erkoç Koray Doğan sporcu psikoloğu, Ayhan Şahin başantrenör, Murat Saltan ve Hakan Cür yardımcı antrenörü, Orçun Kamalı’da genel menajer görevini yürütecek.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle