MHP’li Başkanlar Mazbatalarını Aldı

MHP’li Başkanlar Mazbatalarını Aldı

31 Mart Yerel seçiminde MHP’den Esenköy ve Teşvikiye belde belediye başkanlıklarını kazanan Mustafa Nurten ve Mehmet Temel mazbatalarını aldılar.

Esenköy beldesinde MHP’den Belediye Başkanı adayı gösterilen Mehmet Temel, 2 bin 421 geçerli oyun bin 226’sını alarak belediye başkanı seçilmişti. Yine Teşvikiye beldesinde seçime MHP saflarından katılan Mustafa Nurten de geçerli sayılan bin 928 oyun bin 41’ini almış ve belediye başkanı olmaya hak kazanmıştı. Seçimde her hangi bir itirazın yaşanmayan 2 beldenin MHP’li belediye başkanları İl Seçim Müdürlüğü’ne gelerek mazbatalarını aldılar. Nurten ve Temel’i MHP Yalova İl Başkanı Necati Vural ile parti yöneticileri de yalnız bırakmadılar. Mazbatalarını almaları sonrasında açıklama yapan Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten ve Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, “Seçim tamamlandı. Belde halkımız iradesini ortaya koyarak bu görevi bize teslim etti. Bundan sonra seçim geride kaldı. Bu seçimin kaybedeni yok. Kazanan halkımız olmuştur. Artık hizmet zamanı. Beldelerimizin daha modern ve yaşanası noktalara dönüşmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstererek çalışacağız” dediler.

MHP Yalova İl Başkanı Necati Vural ise, “MHP seçimde oldukça güzel bir başarı elde etti. Bu bizi gururlandırıyor ve onurlandırıyor. Başkanlarımızın beldelerinde MHP’nin belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini ortaya koyacağından şüphemiz yoktur. Başkanlarımıza ve en önemlisi halkımıza hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Mazbatalarının alarak beldelerine dönen Mustafa Nurten ve Mehmet Temel partililer ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandılar.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle