MEB İnşaat Ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür Yalova’yı Ziyaret Etti

21 Eylül 2022 10:36
MEB İnşaat Ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür Yalova’yı Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Yalova'nın eğitim planlamalarına ilişkin bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere Yalova’yı ziyaret etti. Gür ziyaretinde Yalova Lisesi projesinin de bakanlık tarafından onaylandığı bilgisini verdi.

Yeni eğitim öğretim yılının ikinci haftasına başlarken Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, eğitim planlamaları hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere Yalova’ya geldi.  Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından karşılanan Gür, ilk ziyaretini Çınarcık Esenköy Hizmet içi Eğitim Enstitüsü’ne gerçekleştirerek enstitü çalışmaları hakkında bilgi aldı. İncelemede bakanlığın öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi önceliği kapsamında, Esenköy Hizmet içi Eğitim Enstitüsü’nün daha dinamik ve aktif bir yapıya kavuşması için gerekli çalışmaların başlatılmasının yanında ihtiyaç duyulan bakım ve onarım faaliyetlerinin de gerçekleştirilmesi ve enstitü altyapısının yenilenmesi konusunda da karara varıldı.

Köy Yaşam Merkezleri kuruluyor

Kullanılmayan köy okulu binalarının anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane, tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülmesi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Köy Yaşam Merkezleri Projesi çerçevesinde, Yalova’da hayata geçirilen sekiz merkezden biri olan Şenköy Köy Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden Gür, burada kursiyerler tarafından yapılan el işi ürünlerin sergilendiği alanı gezerek ürünlere ilişkin bilgi edindi. Köy yaşam merkezlerinin ildeki köylerin de yaşam merkezi olacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe,  ilimizde hayata geçirilecek olan diğer köy yaşam merkezlerine ilişkin bilgi verdi.

Ayrıca çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlamak ver aile içi iletişimi desteklemek amacıyla Bakanlık tarafından başlatılan, “Aile Okulu Projesi” kapsamında eğitime katılan velilerle de bir araya gelinerek projeye ilişkin paylaşımlarda bulunuldu.

Yalova Lisesi projesi onaylandı

Çınarcık ziyaretlerinin ardından Yalova Lisesi’ne geçen Gür, Yalova Lisesi’ne ait sahada incelemelerde bulunarak, Yalova Lisesi’nin yeni binasına ait projenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandığının müjdesini verdi.

Devam eden eğitim yatırımları incelendi

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Yalova Lisesi’nin ardından inşaatı devam eden okullara ait alanları ziyaret etti. Saha çalışmalarını yerinde inceleyen Gür, çalışmalarla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından da bilgilendirildi.

Yatırım taleplerimiz bakanlığımıza iletildi

Gür, programının son durağı olan İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ildeki eğitim yatırımları ve yatırım talepleri konusunda bir bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantıda Yalova’ya ait eğitim yatırımı planlamaları ve yeni okul talepleri de Yalova Milli Eğitim Müdürü Akmeşe tarafından Genel Müdür Gür’e kapsamlı bir şekilde aktarıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, “Yalova ili genelindeki  alt yapının güçlendirilmesiyle ilgili olarak projelerin tamamlanma aşamasında olduğunu ve ilgili projelere ait bütçelerin ayrılmış olduğunu belirtti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle