“Marmara’da Örnek İl Olacağız”

26 Ekim 2021 10:07
“Marmara’da Örnek İl Olacağız”

YASKİ tarafından üye belediyelerin temsilcileri ile yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, birliğin artan nüfusa dayalı yaşaması muhtemel sorunların üstesinden gelmesini sağlayacak bir rapor hazırlanacak.

YASKİ Başkanı Uğur Daban, birliğin gelecekte yaşaması muhtemel sorunların daha şimdiden öngörülerek gerekli önlemlerin alınmasına imkan tanıyacak bir rapor hazırlanması için düğmeye bastı. Bu amaçla birliğe üye belediyelerin yetkililerinin katılımı ile bir toplantı düzenlendi. Toplantıda fikir alışverişinde bulunularak sorun oluşturabilecek konular masaya yatırıldı. Toplantıda konuşulan konular ve alınan kararlar hakkında bilgi veren YASKİ Başkanı Uğur Daban ise, “Üye belediyelerinin ilgili birim müdürleri ile yapılan toplantıda YASKİ Yalova’mızın atıksu geleceği ile ilgili önemli başlıklar değerlendirildi. Gündemli ve planlı yapılan toplantıda özellikle şehrin doğu tarafında oluşması muhtemel ani nüfus artışı öngörüleri ışığında oluşacak atıksu debi artış problemleri başta olmak üzere önemli başlıklar değerlendirildi. Yalova’mızın atıksu hatlarına yağmur suyu karışım sorunlarının değerlendirildiği toplantıda her belediyemizin belirleyeceği takvim ve YASKİ ile teyitleşilerek planlanacak noktalarda analizler yapılarak atıksu kanallarının yağmursuyu kanalları ile ağızlaştığı noktalar tespit edilerek engelleme çalışmaları gerçekleştirilecek. YASKİ'nin başlatmış olduğu ve atıksu bertaraf maliyetlerini etkileyen kullanılmış ıslak mendillerin atıksu hatlarına atılmasını önlemek üzere başlattığı #YalovadaIslakMendillerÇöpe kampanyasının da masaya yatırıldığı toplantıda belediyelerin kadın aile ve sosyal medya iletişim kanalları ile kampanya desteğinin artırılması kararı da alındı. Birim nüfus başına atıksu bertaraf maliyetlerinin üye belediyelere bildirilmesi ve bütçe çalışmalarına rehber olarak bu bedellerin önemsenmesi gerektiği başlığında kanaatler dinlenen toplantı katılımcıların ortak mutabakatı ile sonlandı.

YASKİ olarak aldığımız kararları raporlayıp belediyelerimizle paylaşacağız. Meclislerimiz vasıtası ile Yalova’mızın gelecekteki atıksu problemlerinin şimdiden çözülebilmesi ile ilgili projeler hazırlayacağız. Cennet Yalova'mızda Marmara'ya örnek il olacağız” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle