Yalova’mız 3 İktidar Milletvekili İle Temsil Edilmeli

12 Haziran 2018 10:54

24 Haziran seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Ramazan Bayramı sonrasındaki hafta sonu  seçmenin önüne bir sandık ve iki oy pusulası konacak.Yapılacak olan seçimlerin ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Siyasetin nabzının arttığı, miting meydanlarından televizyon ekranlarına kadar, sosyal medyadan kitle iletişim araçlarına kadar artık gündem seçimlere odaklandı.Burada farklı bir yaklaşımla konuya değineceğim. Yalova’mızın il oluşunun üzerinden 21 yıl geçti. Siyaseti ve gündemi yakından takip eden bir hemşehriniz olarak düşüncem Yalova’mızın 3 iktidar milletvekili ile daha verimli ve etkin temsil edileceğidir.

Geçmişe dönüp baktığımızda Yalova’mızın il oluşundan bu yana 1 iktidar 1 muhalefet milletvekili ile mevcutta yaşadığımız tecrübeleri tekrar yaşayacağımız ve muhalefete değil, iktidar milletvekillerine ihtiyacımızın olduğu, dolayısıyla yatırım ve hizmette daha iyi sonuçların alınabilmesi için bu dönem 3 iktidar milletvekili ile temsil edilmemiz yönüyle bakış açımı net olarak ifade ediyorum.

Realist düşünüp siyaseti bir kenara bırakırsak, geçmişte  1-1 ile gelinen nokta belli. Bir de 3 iktidar milletvekilini deneyelim.  Tecrübe ve dinamizmi birleştiren güç birliği ilimiz için kazanım olacaktır. Yalova’mızın icraat ve hizmeti hızlıca yürütüp istikrarlı şekilde devam ettirmesi hepimizin ortak menfaati olacaktır. Eleştiriye konu olan, eksik kalan, tamamlanmayı bekleyen konuları derinlemesine irdelediğimizde 21 yılı geçmiş ilimizin daha iyi yerlerde olması gerekirdi. Bunda birazda kendi içimizdeki yoğun eleştiri ve “istemezük” mantığının dönem dönem ciddi yatırımları sekteye uğrattığına hep birlikte şahit olmadık mı?

Geleceğe bakıyoruz.Önümüzdeki yıllarda Yalova’mızda, 21 yılda gelinen nokta ve hızı belki 5 senede yakalayacağız. Çok hızlı karar verip en doğru olanda birleşip Yalova için ortak hareket edebilmeliyiz. İki ileri bir geri devam edilirse ve nedeni de siyasette birlikteliğin sağlanamıyor olmasıyla hepimiz çok şey kaybederiz. Ya planlı, programlı, geleceği görerek Yalova olması gereken yere ulaşacak, ya da gelişmelerin ve büyümenin getirdiği olumsuzlukların peşine takılıp gidilecek. Daha net söylemle , problemlerle boğuşan bir Yalova ,ya da ne yapacağını sektörel bazda bilen, geleceği de buna göre planlayıp uygulayan Yalova. İkinci tercih gerçekleşirse kazanan hepimiz olacağız.

Özellikle genç kardeşlerimin dikkatini çekmek istiyorum. Kişilere göre değil, resmin büyüğüne göre düşünüp hareket edersek karar vermemiz daha kolay olacaktır. Tek başına iktidar olma yolunda, Yalova’dan da ciddi destek vererek 3 milletvekillini meclise göndererek ,2023,2053 ve  2071 hedefleri içinde Yalova’mızın da hak ettiği yere ulaştırmak için objektif yaklaşımla yapılacak çok şey var.

Ramazan  bayramının arefesinde yaşadığımız bu günlerin , tüm hemşehrilerimiz için sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçmesi temennisiyle saygılarımı sunuyorum.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Sabri Gündoğan

19 Haziran 2018 17:59
İdris Bey Kardeşim, İktidarı destekleme niyetinizi üç milletvekili vermekle ifade etmeniz Yalovamız açısından çok da gerçekçi değil. Takip ve eleştiriyi ortadan kaldırıp, her şeyi aynı kadroya teslim etmek bu görevi alanlar açısından da rehavete sebep olabilir. Bu nedenle dengeli bir dağılım yapmak yeni sistemde daha verimli olsa gerek. Eğer böyle olmayacaksa zaten bunu getirenler Yalova'ya karş da sorumlu olacaktır. Türkiye geneli için de aynı durum sözkonusudur. Yeni dönemde bütün bunları yaşayarak görecek ve öğreneceğiz. İnşaallah bize ağır bir pahaya mal olmaz. Seçimlerin ve sonuçlarının şimdiden memleketimiz ve Yalovamız için hayırlısı olması temennisi ile, selamlar... Sabri Gündoğan - Hollanda