“Kültür Şehri Olduk”

“Kültür Şehri Olduk”

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Yavuz, kış aylarını dolu dolu geçireceklerini söyledi ve ekledi: Yalova kültür faaliyetlerinde 75 vilayettin çok çok üzerinde. Kültür şehri olduk.”

Yavuz, yaptığı açıklamada, Yalova Belediyesi’nin kış etkinliklerinin 11 Ocak’ta başlıyı 15 Nisan’a kadar devam edeceğini söyledi. “Dolu dolu bir kış geçireceğiz” diyen Başkan Yardımcısı Yavuz, “15 tane yeni oyunu getireceğiz. Her Cumartesi bir oyun sahnelenecek. Bu 15 oyunla ünlü tiyatrocuları Yalovalılarla buluşturacağız. İstanbul’da sahnelenen yeni oyunları Yalovalılar da izleyecek” diye konuştu.
Yapılacak faaliyetler hakkında detaylı bilgiler veren Yavuz, şöyle konuştu:
“Bu senenin vizyonunda olan tiyatrolar gelecek. Sanat musikisi ses yarışması yapacağız. Yalova konulu şiir yarışması yapacağız. Şiir yarışmasında dereceye giren şiirler ve geçtiğimiz yıl yarışmada dereceye giren şiirlerden bir kitap yapacağız. 3 tane Türk Sanat Müziği konseri gerçekleştirilecek. Kutlu Doğum haftasını kutlayacağız. 8 Mart Kadınlar Gününü, İstanbul’un Fethini, 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü kutlanacak. Farklı ve güzel etkinlikler olacak. Bir Necip Fazıl Kısakürek gecesi yapacağız. Bu yıl dolu dolu geçecek. Tiyatrolar bu yıl da ücretli olacak.”

Yalova’nın diğer 80 vilayetin ana kentlerin dışında kültür ve sanat etkinliklerinde önemli bir noktada bulunduğunu sözlerine ekleyen Yavuz, “Yalova kültür faaliyetlerinde 75 vilayettin çok çok üzerinde. Çıtayı çok yükselttik. Bunu iddia ederek söylüyorum. Kışın ölü bir kent olan Yalova’da artık her akşam bir şey var. Kültür şehri olduk.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle