Korkmaz Milli Hakemliğe Terfi Etti

Korkmaz Milli Hakemliğe Terfi Etti

Türkiye Karate-Do Federasyonu’nun faaliyet programında bulunan 2013 yılı Antrenör Vize Hakem Semineri yapıldı. 21-24 Aralık 2012 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde yapılan seminere Türkiye genelinden 600 sporcu ve antrenör katıldı.

Yalova’dan ise Delioğlu Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörleri Mehmet Delioğlu, Muhammet Ali Delioğlu ve Mehtap Korkmaz katıldı. Mehmet Delioğlu, 4. Dan 2. Kademe’ye yükselirken, milli antrenör Muhammet Ali Delioğlu 4. Dan 2. Kademe ve Mehtap Korkmaz da 1. Dan milli hakemliğine terfi etti.

Antalya’da gerçekleştirilen ve 3 gün süren 2013 yılı Antrenör Vize Hakem Seminerinde Türk karate-do’sunun önde gelen hocaları, katılımcılara eğitim verdi.

Seminer sonrasında açıklamada bulunan Yalova Delioğlu Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Muhammet Ali Delioğlu, “Girmiş olduğumuz seminerlerde sporculara en kolay ve en verimli antrenmanların nasıl yapılabileceği gibi konular önde olmak üzere, sporcu sağlığı ve doğru antrenman nasıl yapılır gibi konularla bilgilerimizi yeniledik. Bu arada Yalova hakemlerimizden Mehtap Korkmaz, milli hakemliğe terfi etti. Türk karate-do’su gittikçe büyüyor. Spor&Spor Dergisi’nin düzenlediği ve 61 federasyon başkanının oy kullandığı ankette karate, “Olimpiyatlarda yer almayan branşlar” arasında en başarılı branş seçildi. Bizler de Yalova Delioğlu Gençlik ve Spor Kulübü olarak ilimizde karatenin gelişmesi için katkımızı sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle