Kitabını Okurları İçin İmzaladı

06 Aralık 2022 08:33
Kitabını Okurları İçin İmzaladı

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen programa katılan yazar Hande Çiğdemoğlu, kitabını okurları için imzaladı.

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi sanatsal ve kültürel etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. “Edebiyat ve Umut” adlı söyleşi programı Halil İnalcık Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Söyleşiye, “Kağıt Kesiği” adlı öykü kitabının yazarı Hande Çiğdemoğlu katıldı. Burada kitabında yer alan hikayelerden yola çıkarak kendisini dinlemek için salonu dolduran okurları ile sürükleyici bir söyleşi gerçekleştiren Hande Çiğdemoğlu ardından da kitabını imzaladı. Söyleşi sonrasında Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir tarafından Hande Çiğdemoğlu’na çiçek sunuldu.

Hande Çiğdemoğlu tarafından kaleme alınan, “Kağıt Kesiği” adlı öykü kitabı 2021 Gülten Akın Mektup Yarışması Büyük Ödülü, 2020 Fakir Baykurt Öykü Yarışması Birinciliği ve 2020 Seyhan Livaneli Öykü Yarışması Üçüncülüğünü elde etti.

İnkılap Kitapevi tarafından basılan kitapta Hande Çiğdemoğlu, kısa bir süre içinde gerçekleşen olayları anlatırken, kahramanın bütün hayatını yansıtan hikâyeler yaratıyor. Çeşitli insanlık durumlarını, hayatın gerçeklerini görünür hale getiriyor. Hayata dair olsa da pek konuşulmayan, kâğıt kesiği gibi sızlayan konular işliyor.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle