Kemoterapi Ünitesi Daha Fazla Hastaya Hizmet Verecek

Kemoterapi Ünitesi Daha Fazla Hastaya Hizmet Verecek

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz Kemoterapi ünitesinin daha fazla Kanser Hastasına hizmet etmesi amacıyla bu ünitenin duyurulması için çalışma başlatacaklarını dile getirdi.

4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde gazetecilere açıklamalarda bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz, 2 aydır kemoterapi ünitesiyle Yalovalılara hizmet verdiklerini ifade etti. Onkoloji hastalarının tedavi sürecini konforlu bir şekilde sağladığını söyleyen Küçükyılmaz, “Yaklaşık 2 aydır kemoterapi ünitesi sayesinde Yalovalılara hizmet veriyoruz. Çok nezih bir ortam hazırladık onkoloji hastalarına. Daha önce Yalova’da kanser tedavisi gören hastalarımız il dışına gitmek zorunda kalıyorlardı. İl dışına gitmek zorunda kaldıkları için tedavileri de uzun sürüyordu. Yalova’da kemoterapi merkezinin açılmasıyla vatandaşlarımız hemen evinden kalkıp, hastaneye gelip tedavisini görüp kolaylıkla evine gidebiliyor. Bir anlamda da hastalığını da tedavisini de konforlu bir şekilde sağlamış oluyor” açıklamasında bulundu.
Yalovalılara kemoterapi ünitesini duyurmak için tanıtım çalışmaları yapmak istediklerini söyleyen Küçükyılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Biz onkoloji hastalarına oturma üniteleri hazırladık. Her bir oturma ünitelerine televizyon koyduk. Şehir dışından Yalova’ya gelen hastamız şuan için yok. Temel amacımız şuanda Yalova’daki onkoloji hastalarının dışarıya çıkmamasını sağlamak. Bu anlamda kemoterapi ünitesini duyurmaya çalışacağız. Belki belediye ile ortaklaşa bir çalışma yapabiliriz. Billboardlarda ve benzeri yerlerde afiş çalışması yapabiliriz. Bu tanıtım çalışması bizim için çok önemli.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle