Kemoterapi Merkezi Pazartesi Hizmete Giriyor

Kemoterapi Merkezi Pazartesi Hizmete Giriyor

Kanser Hastalarının adeta dört gözle bekledikleri Kemoterapi Merkezi Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Yalova Devlet Hastanesi Başhekimi Hakan Sezen, son teknolojili Anjiyo Ünitesi ve Taş Kırma Ünitesi’nin ardından şimdi de Kemoterapi Merkezi ve Polyatif Bakım Merkezi hizmete gireceğini duyurdu. Kemoterapi Merkezi’nin Pazartesi günü hizmete açılacağını müjdeleyen Sezen, “Pazartesi itibariyle Kemoterapi Merkezi’miz hazır ve hizmete girecek. Tüm Yalovalılarımıza hizmet verecek olan merkezimizde aynı anda 6 kişiye hizmet verebileceğiz. Bir günde de toplamda 20 hastamızı kabul edebileceğiz. Bu da Yalova için oldukça yeterli olacak. Kanser hastalarımız için büyük kolaylık ve diğer şehirlere gitmelerinin önünü kesecek olan bu yatırım hastalarımıza ve Yalovalılarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Öte yandan hastanede bir de Polyatif Bakım Merkezi’ni hayata geçireceklerini söyleyen Hakan Sezen, “Belli hastalıkların son dönemleri vardır. Tıbben ona bir çare veya uygulanabilir tedavi yok. Son dönemine gelmiş, evde bakımı zor ve tıbben de pek bir şey yapmanın mümkün olmadığı hastalar için yine refakatçisi başında olmak üzere Polyatif Bakım Merkezi açıyoruz. Bunun için 20 yataklı bir servis yapıldı. Yalova’da sağlıkta geldiğimiz noktada belli konularda hastalarımızı sağa sola sevk etmenin önüne geçmiş oluyoruz. Hastanemiz yenilikleriyle sadece Yalova’ya değil bölgeye hitap eder konuma gelmiştir” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle