Kartpostallardaki Yalova


Yakın tarihimize ait Yalova Cumhuriyet Meydanın yer aldığı bu fotoğrafta sizlerin de gördüğü gibi o dönemler 24 saat süre ile Yalova-Kartal feribot vapur seferleri karşılıklı yapılırdı....

Yakın tarihimize ait Yalova Cumhuriyet Meydanın yer aldığı  bu fotoğrafta sizlerin de gördüğü gibi o dönemler 24 saat süre ile Yalova-Kartal feribot vapur seferleri karşılıklı yapılırdı.

Yalova'nın bir tatil kasabası olarak öne çıktığı ve İstanbul'un şirin ilçesi Yalovamızda o dönemler yaz sezonunda konulan ek seferlerle her gün karşılıklı olarak Sirkeci İskelesine 5 ayrı sefer gerçekleşirdi.

İlginçtir ki, Yalova'nın giderek gelişmesi, nufusun yoğunlaşmasına karşı İstanbul ile deniz bağlantısında gerileme yaşanmıştır. İşte o dönemler de Yalova-Kartal feribot seferlerinin kaldırılması ile birlikte Yalova ekonomisi büyük darbe görmüş, sosyal yaşam olumsuz yönde etkilenmiştir. 

İşte yakın tarihimizden kalan bu fotoğrafta denizimizin mavisinin henüz bozulmadığını görüyoruz. Fotoğrafta gördüğünüzç Yalova İskelesi oto parkı ise Yalovaspor'un en önemli gelir kaynaklarından birini oluşturmuştur.
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle