Kadın Girişimciler Örnek Oluyor

09 Kasım 2020 08:50
Kadın Girişimciler Örnek Oluyor

Altınova İlçesi Çavuşçiftlik köyünde bir araya gelerek bir kooperatif kuran kadınlar kendi ürünlerini üretmek üzere yola çıktılar.

Altınova ilçesi Çavuşçiftlik köyünde, Yalova Ticaret İl Müdürlüğü ve Yalova Ekoturizm Ve Sağlıklı Yaşam Derneği’nin de desteği ile bir araya gelen kadın girişimciler Çavuşköy Orman Perileri Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni kurdular. Çavuşçiftlik köyü muhtarı Riyasetti Kızılkaya’nın da desteğini alan kadınlar ise otel, motel, kahvaltı mekanlarında kullanılacak olan gıda maddelerinin üretimi için düğmeye bastılar. Bu tip oluşumları her zaman destekleyeceklerini dile getiren Yalova Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı, “Kadınlarımızın kooperatif kurmaları ve üretime geçmeleri ile ilgili tüm destekleri sağlıyoruz. Bu anlamda gereken tüm eğitimleri de veriyoruz. Kadınlarımızın kooperatif kurduklarını görmek ve üretime başladıklarına şahit olmaktan da çok büyük bir mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Ahmet Yiğit ise, “Çavuşköy Orman Perileri Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi girişimci kadınlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Her zaman bizlerde yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Bu tam 1 yıl önce başladığımız orman köylerinde kadın girişimciler kooperatifi kurulmasına yönelik girişimlerimizin bir sonucu. Diğer köylerimizdeki kadınlarımızın da bu tipte kooperatifler kurmalarını ve üretime başlamalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle