“Kadın Daha Aktif Roller Üstlenmelidir”

25 Ocak 2023 09:17
“Kadın Daha Aktif Roller Üstlenmelidir”

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi 1. Olağan Genel Kurulu Halil İnalcık Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kadın Meclisi Başkanı Fadime Yıldırım Karoğlu kadının yaşamın her alanında daha aktif rol alması için çalışacaklarını söyledi.

Yalova Kent Konseyi bünyesindeki en eski meclis durumundaki Kadın Meclisi haziran ayında yeni yönetimini belirlemişti. Kadın Meclisi 1. Olağan Genel Kurulunu da Halil İnalcık Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yaptı. Meclis toplantısına Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir de katılarak kadın meclisi üyelerine destek verdi. Kadın Meclisi’nin kurulduğu günden beri il açısından çok önemli görevlere imza attığını ifade eden Kandemir, “Yalova Kent Konseyi 1 yıl içerisinde en önemli organlarından olan gençlik, kadın ve engelli meclislerini kurdu. Çalışmalarına devam ediyor. Zaten Kadın Meclisi’miz Yerel Gündem21’den bu yana var olan ve çalışmalarına devam eden bir meclisimiz. Bugüne kadar Kadın Meclisi’nde hizmet eden tüm başkan ve yöneticilere de bu anlamda teşekkürü bir borç biliyorum. Güzel Yalova’ya güzel hizmetler yaptılar. Değerli Kadın Meclisi Başkanı Fadime Yıldırım Karoğlu da bayrağı devralarak üzerine katıp bayrağı daha ileriye taşıyacaktır. O da güzel projelerle Yalova’mıza katkılar sunacaktır. Biz Kent Konseyi yönetimi olarak her zaman meclislerimizin emrindeyiz. Onların çalışmalarına kolaylaştırıcı olmak için buradayız. Bize gelen talepleri uygulama noktasında elimizden gelen ne varsa yaptık. Bundan sonra da yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

“Bayrağı daha ileriye taşıyacağız”
Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir’in ardından söz alan Yalova Kadın Meclisi Başkanı Fadime Yıldırım Karoğlu ise 3 ay önce Nurten Anıl’dan devraldığı bayrağı daha ilerilere taşıma amacında olduğunu dile getirdi. Konuşmasında kadınların hayatın her aşamasında daha aktif roller üstlenmelerinin önemine değinen Karoğlu, “Biz köklü bir meclisiz. Meclisimiz kurulduğu günden bu yana birçok önemli projeye imza attı. Ben de bayrağı kısa bir süre önce Nurten Anıl hanımdan devraldım. Hedefimiz ondan devralınan bu bayrağı daha ilerilere taşıyabilmek. Ben tüm üyelerimizi Kadın Meclisi’nde aktif olarak rol almaya da davet ediyorum. Kadın Meclisi çatı bir meclistir. Tüm kadın dernekleri, STK’ların derneklerine kapımız açık. Proje bazında birlikte hareket etmek istiyoruz. Kadın toplumda öncüdür. Karar alma süreçlerinde, siyasi partilerde ve her alanda kadının daha aktif rol alması gerektiğine inanıyoruz. Biz Kadın Meclisi olarak kadınlarımızın sahip olduğu bu gücün ve potansiyelin farkına varması ve kadınların hayatın her yerinde daha aktif roller üstlenmesi için çalışacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yalova Kadın Meclisi 1. Olağan Genel Kurulu gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti. 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle