Kadıköy Örnek Belediye Seçildi

Kadıköy Örnek Belediye Seçildi

Kadıköy Belediyesi çalışmaları ile ülkedeki diğer belediyelere de örnek olacak.

AK Parti tarafından hayata geçirilen AK Kimlik Projesi içerisinde giren Türkiye’de ki tek belde belediyesi olan Kadıköy Belediyesi’nin çalışmaları diğer belediyeler tarafından referans kabul edilecek. 

Başkanlığını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Anayasa Komisyon Başkanı Mustafa Şentop’un yaptığı AK Kimlik Projesi ülkede belirlenen 5 pilot belediyenin çalışmalarını diğer AK Partili belediyelere de örnek olarak sunacak. Bu kapsamda projeye dahil olan tek belde belediyesi ise Kadıköy Belediyesi oldu. Oluşturulan komisyon tarafından ülkedeki tüm belediyelerin çalışmalarının mercek altına alınması sonrasında belirlenen bu 5 belediye AK Kimlik alan ilk belediyeler de oldular. AK Kimlik almak isteyen diğer belediyeler de ise bu 5 belediyenin çalışmaları referans noktası kabul edilecek.

Çalışmaların ön plana alındığı AK Kimlik Projesi’ne Türkiye’deki binlerce belediye içerisinde dahil olan tek Belde Belediyesi olmanın haklı gururunu taşıdıklarını dile getiren Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, “Bu proje belediyelerin çalışmalarını baz alan ve buna göre kriterler belirlemesi anlamında çok önemli. Ülkemizde çok sayıda AK Partili belediye mercek altına alınarak yaptıkları çalışmalar incelendi. Projeye Büyükşehir, İlçe ve belde bazında sadece 5 belediye dahil edildi. Belde belediyelerini temsilen projeye kabul edilen Türkiye’de ki tek belediye olmaktan çok büyük gurur duydum. Bu 5 belediye ülkede AK Kimlik alan ilk belediyeler oldu. Bundan sonra bizim çalışmalarımızın oluşturduğu kriterleri yakalayan belediyelere AK Kimlik verilecek. Böyle bir projede pilot belediye olmaktan büyük bir onur ve gurur duydum” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle