İzmir’e Yalova’dan Yardım Eli Uzandı

İzmir’e Yalova’dan Yardım Eli Uzandı

17 Ağustos Marmara Depremi’ni yaşayan Yalova depremzede İzmirlilere yardım eli uzattı. Yalova Valisi Muammer Erol’un da katılımı ile 1 TIR dolusu yardım malzemesi dualarla yola çıktı.

Yalova Valiliği uhdesinde Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğinde deprem felaketi yaşayan İzmir'e tır dolusu gıda yardımı gönderildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Yalova Valisi Muammer Erol, İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, İl Millî Eğitim Müdür Vekili Dr. Uğur İnan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Muhammed Edib Özyılmaz, Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz ve gönüllüler katıldı. Burada depremin ne olduğunu en iyi Yalova halkının bildiğine dikkat çeken Yalova Valisi Muammer Erol ise yaptığı konuşmada, “İzmir'imizde büyük bir deprem faciası yaşadık. Mağdur konumda olan, evleri yıkılan, zor şartlarda yaşayan kardeşlerimize de Yalova olarak bir el uzatmak istedik. Çünkü acıyı yaşayan bilir. Burada İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile beraber, Sosyal Yardımlaşma Vakıflarımız, hep beraber el ele vererek güzel bir organizasyonla Yalova'nın İzmir'e elini bir şekilde uzatmış oluyoruz. Bütün ilçelerimiz ve merkezdeki vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Tekrar emeği geçen İl Millî Eğitim Müdürlüğüne, başkandan, gönüllüsüne kadar, kamu görevlilerine ve emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim. Allah bu tür afetleri toplumumuza yaşatmasın diyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Vali Erol’un konuşması sonrasında Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık tarafından edilen dualar eşliğinde yardım TIR’ı İzmir’e hareket etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle