İyi Parti İl Başkanı Osman Kendir Oldu

09 Ocak 2023 09:19
İyi Parti İl Başkanı Osman Kendir Oldu

İYİ Parti Yalova 3. Kongresi RDKM’de gerçekleştirildi. 2 adayın yarıştığı il kongresinde delegelerin oyları ile Osman Kendir İYİ Parti Yalova İl Başkanlığı’na seçildi.

İlçe ve Merkez İlçe kongrelerini tamamlayan İYİ Parti’de il kongresi heyecanı yaşandı. RDKM’de ki kongreye İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik de katıldı. Millet İttifakını oluşturan partilerin il başkanları da İYİ Parti’yi 3. İl kongresinde yalnız bırakmayarak salondaki yerlerini aldılar. Kongrede Osman Kendir ve Talip Bayburtlu başkanlığa aday olurken, daha önceden başkanlığa aday olduğunu duyuran Erdoğan Yıldız ise adaylıktan çekildi. Divan’ın teşkili sonrasında söz alan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik kongre sonrasında oluşacak yönetimle parti teşkilatını tek yumruk halinde sahaya inmesinin önemine vurgu yaptı. Çelik konuşmasında, “Bugün itibarı ile Ocak ayı sonuna kadar bitmek üzere ülke genelindeki 81 ilde kongre startı verildi. Bu çerçevede Yalova’da 3. Olağan kongresini bugün tamamlayacak ve 2023 seçimlerine partimizi taşıyacak yeni yönetimi belirleyecek. Kongre aynı anda seçim startımız da olacak. Ben nasıl şu anda birlik ve beraberlik içerisindeysek seçimden sonra da aynı birlik ve beraberliğin ortaya konulmasını istiyorum. Ersin Akyüz başkanımıza da bugüne kadar partimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Partimizin Yalova’da 2 bin 200 üyesi var. Kongreden sonra bütünlük içerisinde 2 bin 200 üyemizle sahaya inmenizi ve partimizi halkımıza inmenizi istiyorum. 2023 yılında elde edeceğimiz başarılı bir sonuç, 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimde de bizi daha yukarılara taşıyacaktır” sözlerine yer verdi.

“Anketler yükselişimizi gösteriyor”
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik’in ardından söz alan İYİ Parti İl Başkanı Ersin Akyüz ise partinin oy oranını her geçen gün arttırdığını söyledi. Akyüz konuşmasında, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar gece gündüz demeden partimizi yukarılara taşımak için var gücümüzle çalıştık. Üye sayımızı neredeyse 5 kat arttırdık. Teşkilatlanmamızı tamamladık. İlçe kongrelerimizin ardından bugün de il kongremizi yapıyoruz. Ben milletvekili aday adaylığımdan dolayı yeniden başkanlığa aday olmadım. Kurulduğu günden beri İYİ Parti cesareti ile siyasette her zaman halkımızın umudu olmuştur. Milletimizin içerisine düşürülmek istenen bu karamsar tabloya rağmen genel başkanımız Meral Akşener şehir şehir, esnaf esnaf ve kapı kapı dolaşarak milletimizi dinlemekte, moral ve destek olmaktadır. Bugüne kadar sokaklarda, meydanlarda siyasete hareket getiren teşkilatlarımızla anketlerde de her geçen gün yükseldiğini gösteren bir partiyiz. Vatandaşlarımızın gözü, kulağı İYİ Parti’de, bunu biliyor, görüyor ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Bizler siyasette hizmeti öncelik haline getirmiş bir partiyiz. Yolsuzluğa, yoksulluğa ve yasaklara karşı demokrasiyi benimsemiş, özgürlüklerden yana tavrını koyan cesur insanlardan oluşan büyük bir partiyiz” dedi.

“Cumhuriyeti kuruluş ayarlarına geri döndüreceğiz”
İYİ Parti Başkan adaylarından Osman Kendir de burada bir konuşma yaptı. Kimsenin aday olurken ikbal peşinde koşmadığını dile getiren Kendir, “İYİ Parti İl teşkilatı olarak büyük bir aileyiz. Allah’ın izni ile iktidar yolunda yürüyoruz. Delege seçimlerini yaptık, ilçe seçimlerini yaptık ve bugün de il kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bizim görevimiz genel başkanımız Meral Akşener’in vizyonu, birlik ve beraberlik anlayışıyla liyakatli, ehliyet sahibi, halkta karşılık bulan, halktan da karşılığını alan, Yalova’yı yönetecek kadroları oluşturmak. Biz bu yolda varız. Biz birinci parti olacak, sayın genel başkanımızı başbakan yapacağız. Yalova’da 1 milletvekilliği istemiyoruz. Bugün ellerinde ne varsa hepsini istiyoruz. 2 milletvekili istiyoruz. Belediye başkanlıklarını istiyoruz. Biz halkımıza doğru bir yönetim sunmak istiyoruz. Bunu yaparken de kimse ikbal peşinde değil. Bizim derdimiz 2023 yılında 1923 ruhunu ayağa kaldırmaktır. Biz Cumhuriyetimizi kuruluş ayarlarına geri döndüreceğiz” şeklinde konuştu.

“Yalova’nın ve ülkemizin kaderini belirleyeceğiz”
Osman Kendir’in ardından kürsüye gelen bir diğer başkan adayı Talip Bayburtlu ise yapılan seçimlerin sonuçları olduğunu hatırlattı. 2023 yılında yapılacak seçimin de Yalova ve ülkenin kaderini belirleyeceğini ifade eden Bayburtlu, “Bugün burada ilk önce ilimizin kaderini belirleyecek bir tercih yapacağız. Daha sonra da ülkemizin geleceğini belirleyecek doğru tercihi yaparak hep birlikte güneşli ve iyi günlerde buluşacağız. Seçimler bir tercihtir. Bir karardır. Ama alınan kararlarında keşkesi olmaz, sonuçları olur. Nasıl ki biz bugün geçmişte alınan yanlış kararların bedelini ödüyorsak, bugün de alacağımız karar Yalova’mızın ve ülkemizin kaderini belirleyecektir. Bu konuda İYİ Partili üye ve delegelerimizin sağduyusuna güveniyorum. Kazanan Yalova olsun, kazanan iyilik olsun” dedi.

Delege sandık başına gitti
Konuşmaların ardından delegeler sandık başına gittiler. Oluşturulan bölmelerde oylarını kullanan partililer tercihlerini ortaya koydular. Yalova Seçim Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan oy sayımında ise delegelerin oyları ile Osman Kendir İYİ Parti Yalova İl Başkanlığı görevine seçildi. 466 oyun kullanıldığı kongrede 2 oy geçersiz sayıldı. Kullanılan oyların 264’ünü Osman Kendir alırken, Talip Bayburtlu ise 200 oyda kaldı. Bu sonuçla Kendir İYİ Parti’nin yeni başkanı oldu. Kendir kendisine verilen görevin sorumluluğunun bilincinde olduğunu ifade ederek, “Kongremizi yaptık. Yeni yönetimimizi belirledik. Artık seçim geride kaldı. Gün tek yumruk olma, sahaya inme, liderimiz Merak Akşener’i başbakan yapma günüdür” diye konuştu.

Kongrede yapılan seçimde İYİ Parti Yalova İl Başkanı seçilen Osman Kendir’i ilk kutlayan da Talip Bayburtlu oldu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle