İşkur İşverenler Ve İş Arayanları Buluşturmaya Devam Ediyor

İşkur İşverenler Ve İş Arayanları Buluşturmaya Devam Ediyor

Yalova İŞKUR işverenle iş arayanları buluşturmayı sürdürüyor. Bu kapsamda geçen hafta 60 işsiz vatandaşın çeşitli işlere istihdamı sağlandı.

Çalışma ve İŞKUR  İl Müdürü Erhan Dede tarafından yapılan açıklamada; “İŞKUR olarak işverenler ve iş arayanları buluşturarak köprü  vazifesi görmeye ve işsiz vatandaşlarımızın işe girmelerine vesile olmaya çalışıyoruz. Toplu iş görüşmelerinin İl Müdürlüğümüzde yapılması öncelikli isteğimiz ve sorumluluğumuzdur, dedi. ’’Firma yetkilisi-İş ve Meslek Danışmanı(İŞKUR)-İş Arayanın’’ bir araya geldiği toplu görüşmelerde işletmelere; işveren danışmanlığı ve personel temini, iş arayan yönlendirme ve eşleştirme imkânı sunmaktadır. Özellikle bu yılki çalışmalarımızı +2 istihdam hedeflerimiz doğrultusunda sürdürmekteyiz, inşallah yılsonu itibariyle istihdam hedeflerine ulaşılarak güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz” denildi.  

Geçen hafta ilimizin istihdamında öncü firmaları ile Yapılan toplu iş görüşmeleri organizasyonları sonucu toplamda 60 İşsiz vatandaşımıza istihdam sağlandığını söyleyen Dede: Tüm işverenlerimizi eleman alım sürecinde İŞKUR’a davet ediyoruz. Firmalara uygun teşviklerin de görüşüldüğü toplu işe alım mülakatlarının, önümüzdeki haftalarda da devam edeceğini, iş arayanların iş görüşme tarihleri ve güncel ilanları sosyal medya ve internet sayfamızdan takip etmeleri gerektiğini belirtti. 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle