İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Uygulaması Başladı

03 Aralık 2022 10:20
İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Uygulaması Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, "İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Uygulaması" pilot olarak belirlenen 12 okulda uygulanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirilen ve ilkokul 4. sınıf öğrencilerini kapsayan "İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Uygulaması" Yalova’da da başladı.

Türkiye genelinde bin pilot okulla başlayan projeye Yalova, fiziki koşulları ve ulaşım imkânları göz önünde tutularak tespit edilen 12 pilot okulla dahil oldu. Okulların 26 branşta antrenör desteği alacakları süreçte destek alınacak branşlar basketbol, voleybol, futbol, atletizm, jimnastik, masa tenisi, bisiklet, okçuluk, wushu, badminton, karate, tekvando,  judo, boks ve halk oyunları olarak belirlenirken projenin önümüzdeki yıl tüm okullarda ve tüm branşlarda uygulanması planlanıyor.

Yalova’da; 19 Temmuz İlkokulu, 75. Yıl Ziya Gökalp İlkokulu, Bahçelievler İlkokulu, Gaziosmanpaşa İlkokulu, Kardelen İlkokulu, Rahmi Tokay İlkokulu, Mevlana İlkokulu, Vakıfbank İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Hüdaverdi Aydın İlkokulu, GSD İlkokulu, Termal İlkokulu pilot okul olarak belirlendi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle