“İl Kongresi Aralık Sonunda Yapılacak”

03 Aralık 2022 10:19
“İl Kongresi Aralık Sonunda Yapılacak”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz ilçe kongrelerinin tamamlandığını bundan sonraki adımda İl kongresinin olduğunu söyledi. Akyüz İl kongresini ise Aralık ayı sonunda yapılacağını dile getirdi.

İYİ Parti Merkez İlçe Kongresi ve Çiftlikköy İlçe Kongresi’nin tamamlanması sonrasında gözler il kongresine çevrildi. Kesin kongre tarihinin İYİ Parti Genel Merkezi tarafından belirleneceğini ifade eden İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz, “İlçe kongrelerimizi başarı ile tamamladık. Şimdi sırada il kongremiz var. Onu da Aralık ayı sonu ya da Ocak ayının ilk haftasında yapacağız. Net tarih genel merkezimiz tarafından bize bildirilecek. Biz hemen yarın kongremizi yapacakmış gibi tüm hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

“Genel merkez tek liste tavsiye ediyor”
İYİ Parti Genel Merkezi’nin her zaman kongrelere tek liste ile gidilmesini tavsiye ettiğini hatırlatan Akyüz, “Genel merkezimiz ülke genelindeki tüm kongrelerimize tek liste ile gidilmesini tavsiye ediyor. Yalova için de tek liste tavsiyesi var. Elbette aday olacak isimlerin çıkması mümkün. Aday çıkarsa da kendi içimizde gerekli görüşmeleri yapar ve kongreye merkezimizin tavsiyeleri doğrultusunda tek liste ile gitmek için uğraşırız” diye konuştu.

“Genel Başkanımızı davet edeceğiz”
Kongreye İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılmasını çok istediklerini dile getiren İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz, “Biz genel başkanımızı kongremizde aramızda görmekten büyük bir onur, gurur ve mutluluk duyarız. Ama partimiz ülke genelinde kongre sürecine girdiğinden her il genel başkanımızı kongreye davet ediyor. Elbette biz de kongre tarihimiz netleştiğinde kendisini davet edeceğiz. Ama elbette bu onun programı ile doğru orantılı bir durum. Umarız ki programı uygun olur ve kendisini ilimizde ağırlarız” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle