Hükümlülerden Ebru Ve Minaytür Sergisi

Hükümlülerden Ebru Ve Minaytür Sergisi

Yalovalı Ebru ve Minyatür Sanatçısı Suna Koçal tarafından Denetimli Serbestlikten faydalanan hükümlülere verilen kurslar sonrasında hükümlüler tarafından yapılan Ebru eserlerinden oluşan sergi Yalova Kent Müzesi’nde açıldı.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hükümlülerin topluma kazandırılması ve rehabilitasyonu amacı ile başlatılan Ebru ve Minyatür kursu tamamlandı. Kursa katılan hükümlülerin eğitmenleri Yalovalı Ebru ve Minyatür sanatçısı Suna Selma Koçal’ın denetiminde hazırladıkları eserler Kent Müzesi’nde gerçekleştirilen sergi ile görücüye çıktı. Serginin açılışını Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür ile protokol mensupları birlikte yaptılar. Ardından sergiyi gezen davetliler Suna Koçal’dan eserler ve kurs hakkında bilgiler aldılar. Hükümlüler tarafından oluşturulan eserleri ilgi ile izleyen Yalova Valisi Tuğba Yılmaz bu tip kültürel ve sanatsal faaliyetlerin hükümlülerin rehabilitasyonu ve topluma kazandırılmasında önemli bir rol üstlendiğini söyledi. Vali Yılmaz kurs eğitmeni Suna Koçal’a da teşekkür etti. Vali Yılmaz emeklerinden dolayı Koçal’a bir plaket takdim etti.

Serginin gezilmesi sonrasında ise Yalovalı Ebru ve Minyatür Sanatçısı Suna Koçal Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür’e minyatür bir tablo hediye etti. Sergi 06 Temmuz’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle