Hersek Yağlı Güreşleri’nde Altın Kemer Hüseyin Gümüşalan’ın

25 Nisan 2023 10:04
Hersek Yağlı Güreşleri’nde Altın Kemer Hüseyin Gümüşalan’ın

Yalova’nın Altınova ilçesinde bu yıl yedincisi düzenlenen Hersek Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlık finalinde Tanju Gemici’yi mağlup eden Hüseyin Gümüşalan, altın kemeri elde etti.

Ramazan Bayramı’nın üçüncü gününe denk gelmesi nedeniyle yoğun ilgi gören güreşlerde üçüncülüğü ise Nedim Gürel kazandı.

Altınova Belediyesi tarafından Hersek Er Meydanı’nda gerçekleştirilen 7. Hersek Yağlı Güreşleri’ne 400’ün üzerinde güreşçi katıldı. Güzel bir havada yapılan güreşlerde başpehlivanlık mücadelesi veren güreşçilerden Hüseyin Gümüşalan ile Tanju Gemici finalde karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen final müsabakasında Gemici’yi yenen Gümüşalan, başpehlivan oldu ve altın kemeri aldı. Üçüncülük karşılaşmasında ise Nedim Gürel rakibi Özkan Yılmaz’ı yendi ve üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Güreşlerin sonunda dereceye giren güreşçilere ödülleri Altınova Belediye Başkanı Metin Oral ve Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim tarafından verildi. Oral, ata sporumuzu burada yaşatmaya çalıştıklarını belirterek, katılım sağlayan tüm sporculara teşekkür etti. Selim ise ramazandan yeni çıkıldığı için pehlivanların tam hazır olmamasına rağmen güzel mücadeleler izlediklerini söyledi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle