Hastane Korkusunu Çizgi Film Karakterleri Yenecek

Hastane Korkusunu Çizgi Film Karakterleri Yenecek

Sağlık Bakanlığı Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Yalova Devlet Hastanesi Çocuk Servisinin duvarları çizgi film kahramanları ile süslendi. Karagöz, Hacivat, Keloğlan gibi Türk masal dünyasının kahramanları süslemeler için seçildi.

Yalova Devlet Hastanesi Çocuk Servisinin duvarları tedavi görmekte olan çocuklarında oluşan olumsuz düşünceleri azaltmak ve hastane korkusunu yenmek amacıyla çizgi film kahramanları ile donatıldı.Servis duvarlarına  yapılan çalışmaları çok beğenen hasta yakınları servisin adeta kahramanlar diyarını anımsattığını belirttiler. Yalova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Yasemin Öztürk, "Hastanemizde yatarak tedavi olmak zorunda kalan minik misafirlerimizin masal kahramanları ile hayal dünyalarına ulaşmak, korku ve tedirginliklerini azaltmak istedik" dedi.

Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve Yalova Devlet Hastanesi Yöneticisi   Dr. Hakan Sezen “bu şekilde çocuklarımızın korkularının ve endişelerinin azalacağını düşündük. Artık çocuklarımız servis koridorlarımıza dolaşırken hem korkuları azalmakta hem de nerede olduklarını unutup hastanede kalış süreleri daha sorunsuz geçmekte. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor Çocuk Servisimizde yatan tüm çocuklarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.​

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle