“Halkın Çıkarlarını Siyasi Malzeme Olarak Görmeyin”

“Halkın Çıkarlarını Siyasi Malzeme Olarak Görmeyin”

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Gökhan Duman AK Parti’nin Yalova Belediyesi araçlarının icralık olduğunu açıkladıkları toplantıya tepki gösterdi.

Duman, “Acil müdahale edilmesi konusunda kenara çekilen, çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullanan yöneticilerin, bu tür konuları siyasi malzeme olarak görmesini kabul etmiyoruz” dedi.

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Gökhan Duman, kendi çıkarları doğrultusunda Yalova’yı hiçe sayarak yapılan açıklamalara sert tepki gösterdi. Yalova için önemli olan ve acil çözülmesi gereken konuların seçim malzemesine dönüştürülmesini eleştiren Duman, “Bir partinin il ve ilçe başkanı çıkıp Yalova’nın en önemli ve acil çözülmesi gereken konularını siyasete alet ediyor ve sonra da bundan menfaat umuyor. Temizlik, sağlık ve itfaiye; Yalova’mızın en önemli konusudur ve siyaset üstü bir konudur. İhtiyaç olan araçların icraya verilmesi, Yalova’daki her kesimi ve partileri ilgilendirir. Basına demeç verip, bu konuyu seçim malzemesi yapmak siyaset değildir. Siyaseti Yalova’nın çıkarları doğrultusunda ihtiyaçlar için yapması gereken iktidar partisi yöneticileri, belediye meclisinde çoğunlukta olmalarına rağmen sorumluluk almayarak bir de suçlamalarda bulunuyorlar. Acil müdahale edilmesi konusunda kenara çekilen, çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullanan yöneticilerin, bu tür konuları siyasi malzeme olarak görmesini kabul etmiyoruz” diye konuştu.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle