Halk Ozanı Aşık Veysel Anıldı

05 Haziran 2023 10:35
Halk Ozanı Aşık Veysel Anıldı

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova Atatürk İlkokulu’nun düzenlediği Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Aşık Veysel’i anlatan gösteriyi izledi. Öğrenciler Aşık Veysel’in hayatını canlandırıp, eserlerini seslendirdiler.

Yalova Atatürk İlkokulu’nun düzenlediği Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Aşık Veysel’i anlatan gösteri Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Gösteriyi izleyen Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, öğrencilerin performansından çok etkilendi. Program sonunda emeği geçen herkesi kutlayan Akmeşe Aşık Veysel’in bu toprakların yetiştirdiği en önemli halk ozanlarından birisi olduğuna vurgu yaparak, “Aşık Veysel’in şiirleri ve türküleri bizlere hayatın anlamını ve değerini öğretiyor. Onun eserleriyle büyüyen çocuklarımızın da hayata daha güzel bakacaklarına inanıyorum. Bu güzel gösteriyi hazırlayan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe öğretmenler ve öğrenci velileri de büyük bir ilgi göstererek 400 kişilik kapasiteli salonu hınca hınç doldurdular.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle