Genç Çifte Yağmur Sürprizi

23 Eylül 2008 00:00

Yalova’da bastıran sağanak yağış düğüne giden çifte zor anlar yaşattı. Sadettin Şarman ve Rabia (Rugalan) Şarman Çifti bir anda bastıran sağnak yağışa yakalanınca düğün salonuna ulaşabilmek için uzun bir çaba sarf etti.

En büyük zorluğu ise gelinliğine çamur bulaşmamasını sağlamaya çalışan çiçeği burnunda gelin gösterdi.

Adeta hiç kesilmeden yağış hayatı kötü yönde etkiliyor. Ancak yağış bir çiftin düğün günün de aniden batırınca ortaya ilginç görüntüler çıktı. Aylar öncesinden düğün günü belirlenen Sadettin Şarman ve Rabia (Rugalan) Şarman Çifti yağmuru hesaba katmadı. Düğün günü ve saati geldiğinde ise bir anlığına duran yağmuru fırsat bilen çift arabayla düğünün yapılacağı Yalova’nın Koruköy Beldesindeki salona hareket ettiler. Ancak sağanak yağmur tekrar bastırınca çift ne yapacağını şaşırdı. Düğün salonuna araçlarıyla güçlükle gelebilen çift esas sürprizi ise araçtan indiklerinde yaşadılar. Zira aracın yanaştığı yer sularla kaplıydı. Gelin Rabia (Rugalan) Şarman’ı araçtan indiren damat Sadettin Şarman ve nedimeler gelini ıslanmadan salona sokmaya çalıştı. Ancak bu gelinliğin büyük olması nedeniyle hiçte kolay olmadı. Zira gelin gelinliğinin çamurlanmaması için oldukça yavaş hareket etmek zorunda kaldı. Gelinin talebini kırmayan damat çevreden aldığı kaldırım taşlarını gelinin ayağının altına koyarak gelinliğin ıslanmaması için çaba harcadı. Hal böyle olunca da gelin ve gelinlik ıslanmadı ama yanındaki damat ve akrabaları sağnak yağıştan nasiplerini aldılar. Düğünlerinin yapıldığı gün yağmur sürprizi ile karşılaşan damat Sadettin Şarman ise, “Düğünümüzün olması için her zorluğu göze aldık. Bu yağmur bile olsa aştık. Bir hayli ıslandık ama olsun, buna değdi” dedi.

Binbir güçlükle düğün salonuna geçen çiftin neşesi düğünün başlaması ile yerine geldi. Düğün sağanak yağmura rağmen gece geç saatlere kadar sürdü.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle