Gelecek Partisi Sultan Aksoy'la Güçlendi

03 Haziran 2022 10:43
Gelecek Partisi Sultan Aksoy'la Güçlendi

DEVA Partisi ile yollarını ayıran Sultan Aksoy Gelecek Partisi’ne katıldı. Aksoy’un rozetini ise Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bizzat taktı.

Gelecek Partisi Genel Merkezinde, Yalova siyasetinin önemli isimlerinden Sultan Aksoy'un partiye katılım töreni gerçekleşti. Törende, Aksoy'a rozetini Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu taktı. Yoğun bir katılımın olduğu organizasyonda, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Selim Temurci, Bölge Koordinatörü Cuma İçten, İl Koordinatörü Mehmet Çakmaker, İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Selda Gülçiftçi, Mehtap Ensarioğlu, Özer Özmen, Mevlüt Öztürk ve İbrahim Ahmethan da hazır bulundu. İl Başkanı Kürşat Emre Çandır yaptığı açıklamada, Sultan Aksoy'un Gelecek Partisi'ne katılımlarından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirirken, “Güçlüydük, artık daha da güçlüyüz” dedi. Sultan Aksoy'un, önceki dönemlerde gerçekleştirdiği çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade eden Çandır, “Sosyal yaşamın güçlendirilmesi için, çözüm odaklı siyaset anlayışına yatkın ekip arkadaşlarıyla birlikte hareket ediyoruz. Son dönemde yürüttüğümüz çalışmalarla, Yalova Halkı’nın sorunlarının giderilmesine yönelik projelerimiz ortada. Sahada varız ve olmaya devam edeceğiz. Sultan Aksoy, partimizin İl Kadın Kollarının direksiyonuna geçmiştir. Genel Merkezimizin takdirleri bu yöndedir. Yapacakları çalışmaları sonuna kadar destekleyeceğiz. Hem partimize katılımlarından, hem de İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanmalarından dolayı tebrik ederim. Önceki dönem İl Kadın Kolları Başkanımız Nalan Dağdeviren Hanımefendi, işlerinin yoğunluğu sebebiyle görevini iade etmişti. Bugüne kadarki emeklerinden dolayı Dağdeviren'e de bu vesileyle teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.

Gelecek Partisi rozeti takarak, İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen Sultan Aksoy ise yaptığı açıklamada Gelecek Partisi Ailesi'ne katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof Dr. Ahmet Davutoğlu'na, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Habibe Çiftçioğlu'na, İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ve il yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Kadınların sorunlarını bildiğini ifade eden Aksoy, “Çözümüne yönelik planlarımız, programlarımız mevcut. Ekip ruhu ile hareket edecek, Yalova Halkı'na ve özellikle Yalovalı kadınlarımıza faydalı olmaya çalışacağız. Bu sebeple, Gelecek Yalova'nın, Gelecek Türkiye'nin” dedi.

Sultan Aksoy kimdir?

1974 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Sultan Aksoy,   Yalova ticaret lisesi mezunudur. Evlilik nedeniyle uzun süre Hollanda'da kaldı, bu dönemde yönetici asistanlığı okudu. Bir sene Utrecht(Hollanda) kütüphanesinde staj yaptı. Türkiye'ye döndüğünde Ak Parti Kadın Kolları'nda görev yaptı. Daha sonra uzun bir ara verdikten sonra Deva Partisi Kadın Kolları Başkanı olarak siyaset hayatına geri döndü.

2015 yılında Afyon'da özel bir firmada devre mülk satışı bölge bayisi olarak iş hayatında yer alan Aksoy, 2021 de gayrimenkul danışmanlığı dalında ofis açtı. Şu an kendi ismine yönelik parfüm imalatı işi ile uğraşıyor. Bir dönem Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu Okul Aile Birliği başkanlığını yaptı.

İnsani Yardım Derneği'nde mali işlerden sorumlu yönetici olan Aksoy, 8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneği'nin de başkan yardımcısı. 10 senedir de çeşitli yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapmakta olan Aksoy, bir kız çocuğu annesidir.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle