Gelecek Partisi Bağlarbaşı Mahallesine Çıkarma Yaptı

26 Kasım 2022 11:56
Gelecek Partisi Bağlarbaşı Mahallesine Çıkarma Yaptı

Gelecek Partisi Genel Merkezi yöneticileri partinin Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ile birlikte halk arasında, “Roman Mahallesi” olarak adlandırılan Bağlarbaşı Mahallesinde vatandaşlarla biraraya geldiler.

Ziyarette en büyük ilgiyi ise, “Balık Ayhan” lakaplı Roman sanatçı ve GP Genel Merkez Kültür Sanat Politikaları Başkan Yardımcısı Ayhan Küçükboyacı topladı.

Gelecek Partisi saha çalışmalarını hız kesmeksizin devam ettiriyor. Bu çerçevede Yalova’ya gelen, Gelecek Partisi Genel Merkez Yerel Yönetimler ve Şehircilik Doğan Demir, Genel Merkez Kültür Sanat Politikaları Başkanı Sema Silkin Ün, Genel Merkez Kültür Sanat Politikaları Başkan Yardımcısı Ayhan Küçükboyacı ( Balık Ayhan) ve Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Erdem Güğümgüler, GP Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bağlarbaşı Mahallesi’ni ziyaret ettiler. Müzisyenler Kahvesi adlı işletmede Roman vatandaşlarla sohbet eden GP Genel Merkez yöneticileri partinin Roman vatandaşlara yönelik çalışmalarından bahsettiler. Roman vatandaşlara yönelik en somut adımları Başbakanlığı döneminde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun attığını ifade eden Gelecek Partisi genel Merkez Yöneticileri, “Roman vatandaşlarımız hiç umutsuzluğa kapılmasın, Gelecek Partisi olarak tüm sorunlarını biliyoruz. Çözümü için genel merkezimiz nezdinde çalışıyoruz. Romanlara en fazla destek veren, devlet nezdinde önlerini açan bir genel başkana sahibiz. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı zamanında Dolmabahçe'deki Başbakanlık çalışma ofisinde, ilk defa Roman sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelindi. Roman vatandaşlarımızdan Başbakan danışmanı yapıldı. Belediyelere, Roman kardeşlerimize pozitif ayrımcılık için genelge gönderildi. Milli Eğitim Bakanlığı, Genel başkanımızın başbakanlığında Romanlara yönelik eğitim destekleme adımları attı. Romanlara karşı ayrımcılığa onun zamanında son verildi. Bundan sonrada roman vatandaşlarımızın toplum içindeki farkındalıklarının artırılması ve hayatın her alanında eşit biçimde yer almalarının sağlanması için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğimizden kuşkunuz olmasın” dediler.

Bağlarbaşı Mahallesi’nde Roman vatandaşların katılımı ile gerçekleşen buluşmada en büyük ilgiyi ise “Balık Ayhan” lakaplı Roman sanatçı ve GP Genel Merkez Kültür Sanat Politikaları Başkan Yardımcısı Ayhan Küçükboyacı topladı. Balık Ayhan Roman vatandaşlarla uzun uzun sohbet edip onlarla fotoğraf çekildi. Gelecek Partisi Genel Merkez Yöneticileri Perşembe günü kurulan, “Bit Pazarı”nı da ziyaret ederek burada satış yapan Roman vatandaşları ziyaret ettiler.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle