Festivalde Muhteşem Son

25 Temmuz 2018 09:48
Festivalde Muhteşem Son

Çınarcık Belediyesi’nin 14. kez düzenlediği Altın Çınar Festivali, muhteşem bir geceyle sona erdi. Son gecenin en önemli konuğu Türk Pop Müziği'nin efsane gruplarından Moğollar oldu.

3 gün süren 14. Altın Çınar Festivali’nin son günü sünnet şöleniyle açıldı. Çınarcık Belediyesi’nin katkılarıyla erkekliğe ilk adımı atan minikler için düzenlenen illüzyon ve jonglör gösterisi büyük ilgi gördü. Gezi treni ile Çınarcık turu atan miniklere sahnede Belediye Başkanı Avni Kurt tarafından hediyeleri verildi. Başkan Kurt, miniklerle tek tek sohbet ederek “Allah damatlığınızı da göstersin” temennisinde bulundu.

Festivalin son gecesinin müzik bölümü ise Mehmet Çevik ile başladı. Çınarcık’ın sevilen ismi popüler şarkılarıyla Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran kalabalığı coşturdu.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, festivale katkı sunan sponsor firma temsilcilerine plaketlerini sunarken “Sizlerin desteği olmadan bu festival olmazdı” dedi. Daha sonra uzun yıllardır yaz aylarında Çınarcık’ta yaşamış ülkemizin yetiştirdiği değerli sanatçılarımızdan Sayın Üstün Asutay’ın onur ödülünü oğlu Mert Asutay aldı. Festivalin son gecesini CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen ve CHP Yalova İl Başkanı Bahar Doğan ve parti yöneticileri birlikte takip etti.

Daha sonra sahneye Türk Müziği'nin efsane gruplarından Moğollar çıktı. Yıllardır dillere pelesenk olmuş bir çok eseri sahnede seslendiren grup, ayakta alkışlandı. Moğollarda sonra sahneye Erdem Kınay ve Merve Özbey çıktı. Yalova ve çevre illerden konsere gelenler Cumhuriyet Meydanı'nı hınca hınç doldurdu. Yoğun kalabalık sanatçılarla birlikte sevilen şarkılara eşlik ederek unutulmaz bir zaman geçirdiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle