Ellerin Dert Görmesin Projesi Başladı

Ellerin Dert Görmesin Projesi Başladı

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Güzel Sanatlar Liseleri öğrencilerin İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği protokolü kapsamında "Ellerin Dert Görmesin" projesi uygulama esasları çerçevesinde toplantı yapıldı.

Yalova Millî Eğitim Müdürlüğü'ndeki toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Dr. Uğur İnan, İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevli Av. Samet Örgü, Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Güzel Sanatlar Lisesi Müdürleri ve proje ekibi katıldı.

Proje ile ilgili olarak Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise "Genel Müdürlüğe bağlı Güzel Sanatlar Liselerinde öğrenim gören öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte, öncelikle okulun bulunduğu ilçede ve ilde bulunan okullarla, kamu kurum-kuruluşlarıyla, mahalli idarelerle, yerel yönetimlerle, sivil toplum örgütleriyle, öğrenci velileriyle buluşarak; toplumu mutlu edecek sanatsal, kültürel etkinliklerle toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dâhilinde yerel imkânlarla etkinlikler yapılması amacıyla, geçen yıl uygun görülen "Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarla Buluşuyor Projesi" bu yıl da uygulanıyor. Bu proje kapsamında,  Genel Müdürlüğü bağlı okullardan hizmet alan vatandaşların, okulların beğenisiyle dikkat çeken "Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarla Buluşuyor" projesinin yüz yüze eğitiminde başlayacağı ikinci dönem itibariyle devam etmesinin mesleki ve teknik eğitimi tanıtma, yönlendirme ve rehberlik çalışmalarına katkı sağlayacağı düşünülmektedir. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında COVID-19 tedbirleri kapsamında 15.01.2021 tarih ve 90757378-821.99-E.19249964 sayılı Onay ile uygun görülen bu projenin ilgili dokümanlarına http://mtegm.meb.gov.tr/www/sosyal-etkinlikler/icerik/2601 internet sayfasından ulaşılabilir” denildi.

Proje kapsamında, Okullarla ve diğer kurumlarla işbirliğiyle, koro ve solo çalışmaları, kimsesiz çocuklara, yetiştirme yurdunda veya sevgi evlerinde kalan çocuklara yönelik sanatsal ve kültürel etkinlikler, engelli öğrencilere yönelik enstrüman tanıtımları, belediyelerin veya mahalli idarelerin katkısıyla resmi kurum ve kuruluşların duvarları veya eğitim alanlarına resim, huzurevlerinde kalan yaşlı ve sakinlere yönelik konserler, etkinlikler, yerel yönetimlerle birlikte belirli gün ve haftalarda sanatsal etkinlikler, proje tanıtım faaliyetlerini içeren afiş, broşür gibi materyallerin tasarlanması, basılması, dağıtımı amaçlanıyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle