“Ekmeğimize Kan Doğruyorlar”

14 Mart 2020 09:28
“Ekmeğimize Kan Doğruyorlar”

Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (YESOB) Başkanı Hüseyin Çetin eski SGK alanında düzenlenen gıda fuarlarının Corona Virüs tehdidinin arttığı şu günlerde toplum sağlığını tehdit etmesinin yanısıra esnafların işlerini de önemli oranda baltaladığını dile getirdi.

Yalova’da eski SGK alanında hemşeri dernekleri tarafından bir biri ardına düzenlenen gıda fuarları esnafları çileden çıkardı. Ekonomik açıdan zor günler geçiren il esnafının başka illerden gelerek burada gıda satışı yapan bu tip organizasyonlardan olumsuz etkilendiğini vurgulayan YESOB Başkanı Hüseyin Çetin, “Yalova’da hemşeri dernekleri tarafından düzenlenen bu tip fuarların ilimize birçok açıdan olumsuz yansımaları oluyor. Bunların başını elbette ki toplum sağlığı çekiyor. Her hangi bir denetimin yapılmadığı bu alanlarda ne olduğu belli olmayan ürünler halka satılıyor. Özellikle Corona Virüs tehdidinin en üst seviyeye çıktığı şu günlerde artık bu tip etkinliklere izin verilmemelidir. Esnafı ilgilendiren boyutu ise burada açılan fuarların zorluklar içerisindeki esnaflarımızın işlerini olumsuz etkilemesidir. Burada açılan fuarlar vergilerini bu ile ödemiyor. Burada ki para ilde de kalmayarak il dışına gidiyor. Dolayışla ilimiz ekonomisi darbe üstüne darbe yiyor. Fuar, şenlik, panayır adı altında düzenlenen bu etkinliklerin ilimizde sık sık düzenlenmesi esnafın ekmeğine kan doğruyor” dedi.

Bunlara izin veren makam kim?
Bu etkinliklerin ilde düzenlenmesine izin veren kurumun kim olduğunun da belli olmadığını belirten Çetin, “Biz durumu bildirmek esnafa ve toplum sağlığına yönelik olumsuz etkileri aktarmak adına karşımızda bir muhatap bulamıyoruz. Her kurum topu bir diğer kuruma atıyor. Oysa bu etkinliği düzenleyen kişiler buraya kendi kafalarına göre gelmiyorlar. Bu etkinliklere izin veren valilikse vsayın valimizin, belediyeyse sayın belediye başkan vekilimizin bu konuya el atmasını ve esnafın feryadını duymasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle