Doğalgaz Nedeniyle Bozulan Yollar Onarılıyor

Doğalgaz Nedeniyle Bozulan Yollar Onarılıyor

Armutlu ilçe merkezi ve mahallelerde devam eden doğalgaz çalışması nedeniyle bozulan araç yolu ve kaldırımlar yeniden onarılıyor.

Armutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yürütülen, yolların bakım ve onarım çalışması belirli program dahilinde aralıksız devam ediyor. İlçe merkezi ve mahallelerde yapılan doğalgaz çalışması nedeniyle bozulan yol ve kaldırımlar ekipler tarafından yenileniyor. Sökülen kilit parke taşlarının yerine yenileri yapılıyor. Kısa sürede tamamlanacak çalışmanın ardından ekipler diğer mahalle ve sokaklarda da benzer çalışmalar yapmaya devam edecek. İlçenin kısa bir süre önce doğalgaza kavuştuğunu hatırlatan Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, "İlçemizde doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlandı ve kısa süre önce düzenlenen törenle ilçemizde doğalgaz yanmaya başladı. Altyapı çalışmaları nedeniyle elbette ki yollarda bozulmalar oldu. Bu çalışmalar süresince ilçe halkımız sabırla işlemlerin bitmesini bekledi. Artık ilçemizin yollarının eski modern haline getirilmesi var. Belediye olarak çalışmalara başladık. İlçe merkezinde ve mahallelerde ekipler bozulan yolları onarıyor" dedi.

Vatandaşlar ise altyapı çalışmaları süresince yolların kazıldığını ve bozulduğunu bu süre içerisinde halkın sıkıntı çektiğini ancak buna değdiğini söylediler. Vatandaşlar, "İlçemizin en büyük hayali doğalgaza kavuşmaktı. Bunun çalışmaları başladı. Yollarımız altyapı çalışmaları süresince hep bozuktu. Yağışlı havalarda çamurdan yürüyemediğimiz dönemler bile oldu. Ama çekilen tüm sıkıntılara değdi. Artık ilçemizde doğalgaz var. Belediyemiz şimdi yollarımızı eski haline getirmeye başladı. Çilesini çektiğimiz doğalgazın şimdi sefasını sürme zamanıdır" dediler.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

armutlu'lu

19 Kasım 2017 15:27
Yollar zaten hep bozuktu, inşaatlar yüzünden yolların altı üstüne geldi, yağmur yağdığı zaman her yer çamur oluyordu, belediyeye şikayet ettiğimizde nasıl olsa doğalgaz altyapısı yapılırken yine bozulacak deyip geçiştiriyorlardı, şimdi yapsalar ne yazar arabalarda alt takım kalmadı, kışın çamur yazın tozdan boğulduk, en az 4 yıldır yollar bu halde bozuktu, zahmet edipte yapmasınlar alıştık biz...