Diyabet Ve Koah'a Yürüyerek Dikkat Çektiler

Diyabet Ve Koah'a Yürüyerek Dikkat Çektiler

Yalova Halk Sağlığı İl Müdürlüğü Personeli Diyabet ve KOAH'a dikkat çekmek adına bir yürüyüş gerçekleştirdi. Ellerindeki pankartlarla yürüyen sağlıkçılar halkı Diyabet ve KOAH konusunda duyarlı olmaya çağırdılar.

Dünya Diyabet Günü ve Dünya KOAH Günü Yalova'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda ilde görev yapan sağlıkçıların katılımı ile bir yürüyüş düzenlendi. "Diyabetten geleceğinizi koruyun" sloganı ile Yalova Halk Sağlığı Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüşe Yalova Halk Sağlığı İl Müdürlüğü Personeli katıldı. Halk Sağlığı Müdürü Dr. İbrahim Dedecan'ın yanısıra sağlık çalışanları, diyabet hastaları ve vatandaşların katıldığı yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi.  Yürüyüş etkinliğinin sonunda sağlıklı yaşam aracı mavi renkli balonlarla süslenerek Kent Meydanında stant açıldı. Stantta mavi renkli balonlar, diyabet hastalığı, KOAH hastalığı  ile ilgili broşürler dağıtılarak bilgilendirmeler yapıldı.

Diyabet taraması yapıldı
14 Kasım “Dünya Diyabet Günü” etkinlikleri kapsamında ki bir diğer etkinlik ise ücretsiz diyabet taraması oldu.  Diyabet ve obezite konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Uluslararası Diyabet Federasyonunun belirlediği, “Diyabette Gözler” sloganıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü personeli mavi renkli giysiler giyerek ve diyabetin simgesi olan Mavi kurdeleyi takarak tüm gün boyunca çalıştılar.

Ayrıca Sağlık Kompleksi çalışanlarına diyabette erken teşhisin önemini vurgulamak amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde 14 Kasım 2016 tarihinde saat: 08.30’da Açlık Kan Şekeri Ölçümü yaparak diyabet ile ilgili el broşürleri dağıttılar.    


Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle