Devremülk Mağdurları Adalet İstedi

Devremülk Mağdurları Adalet İstedi

Yalova’nın Termal, Esenköy ve Armutlu ilçelerindeki devre mülklerde tatil kazandıkları gerekçesi ile dolandırıldıklarını dile getiren yüzlerce vatandaş soluğu Yalova adliyesi önünde aldı.

 Devremülk mağdurları ellerinde taşıdıkları dövizlerle yaşadıkları olaya tepki gösterdiler.

İstanbul ve çevre illerde yaşayan yüzlerce vatandaş ortak bir konu için Yalova’da buluştu. Bu vatandaşları Yalova’da bir araya getiren konu ise devremülk mağduru olmaları oldu. Vatandaşlar Termal, Esenköy ve Armutlu gibi turistik noktalarda ki devremülklerden hak sahibi oldukları sözleri ile kendilerine bir takım sözleşmeler imzalattırılıp dolandırıldıklarını iddia ettiler. 2018 yılında Bakırköy adliyesinde açılan dava ise 2019 yılında Yalova adliyesine sevk edildi. Ardından mağdurlar Yalova Emniyeti ve Yalova Cumhuriyet Savcılığına ifade verdiler. Soruşturma sürecinin bir an önce tamamlanmasını ve konunun mahkemeye taşınmasını isteyen yüzlerce devremülk mağduru ise pandemi sonrasındaki kısıtlamaların kaldırılması sonrasında soluğu Yalova adliyesinde aldılar. Burada bir açıklama yapan mağdur vatandaşlar, “Yargı bağımsızdır. Mahkemelere kimse etki edemez. Emniyet ve Savcılık makamı başvurumuza istinaden gerekli çalışmaları yapıyor.  Umuyoruz ki konu mahkemeye taşınır ve suçlular cezasını bulurlar. İnsanları mağdur eden bu tipte birçok organizasyon var. Organize ve kapsamlı çalışanları ise çok sayıda insana zarar veriyor. Ülke genelindeki mağdur sayısının yüzbinlerle ifade edildiğini biliyoruz. Birçok insan ise dolandırılmalarına rağmen konunun peşine düşüp hak arayışına girişmiyor. Ama hepimizin suç ve suçlularla mücadele etmemiz gerekiyor. Biz de bu anlamda üzerimize düşenleri yaptık ve konuyu yargıya taşımak adına gerekli adımları attık” dediler.

Ellerinde taşıdıkları pankartlarla yaşanan olaylara tepki gösterdiler. Mağdur vatandaşlar Yalova adliyesi önünde yapılan basın açıklaması sonrasında ise dağıldılar. Vatandaşlar buradan çıkarak Yalova Emniyet Müdürlüğü KOM Şube’ye giderek süreçle ilgili bilgi aldılar.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle