Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Ticaret İl Müdürlüğü tarafından organize edilen bir programla ‘ahilik kültürü’ konusunda düzenlenen yarışmada derece giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ticaret İl Müdürlüğü’nün koordinesinde Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda bir program tertiplendi. Programa Yalova Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı, Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal ile esnaf ve sanatkârlar ile öğrenciler katıldı.

Program, Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘ahilik’ konulu tiyatro gösterisi ile başladı. Öğrencilerin özenle hazırladığı ve ahilik kültürünü anlatan gösteri, büyük beğeni topladı. Programda ahilik kültürü konusunda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ahilik kültürü konusunda düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olan Eylül Nur Çetin’e ödülü olan bisikleti Yalova Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar takdim etti. Şiir yarışması birincisi Aslı Balcı’ya ödülünü Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı, şiir yarışması ikincisi Zeynep Oruçli’ye ödülünü Yalova Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali, şiir yarışması üçüncüsü İrem Ceylan’a ödülü olan bisikleti ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal takdim etti.

Program Yalova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Elif Yüksel Oktay’ın “Geçmişten günümüze ahilik” isimli sunumuyla son buldu.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle