Civelek Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oldu

Civelek Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oldu

Yalova eski Valisi Esengül Civelek yayınlanan valiler kararnamesi sonrasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi.

Yalova Valisi Muammer Erol ise kararnameden etkilenmeyerek Yalova Valiliği görevinde kaldı. 

2011 yılında Yalova Valiliği görevine atanan ve 2014 yılına kadar da bu görevi sürdüren Türkiye’nin ilk kadın valisi Esengül Civelek, son olarak Muğla Valisi olarak görev yapıyordu. Özellikle Yalova’da tarımsal çalışmalara yönelik önemli adımlar atan Vali Civelek Sermayecik Köyü’nde çilek yetiştiriciliğinin gelişimini desteklemişti. Hatta Sermayecikli Çilek Yetiştiricileri de bu nedenle yetiştirdikleri Sanandreas cinsi çileğe Vali Hanım Çileği adını vermişlerdi. Yalova’da kadınların iş hayatına katılımını sağlamak ve istihdamına yönelik de birçok çalışma yapan Vali Civelek Yalova’dan gözyaşları ile uğurlanmıştı. Bir süredir Muğla Valisi olarak görev yapan Esengül Civelek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayınlanan valiler kararnamesi ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi. Bu atama Yalova’da da sevince neden oldu.

Öte yandan kararnamede çok sayıda valinin görev yeri değiştirilirken bazı illere ise yeni vali atamaları gerçekleştirildi. Valiler Kararnamesinden Yalova Valisi Muammer Erol ise etkilenmedi. Kararnameden Vali Erol’un Yalova Valiliği görevine devam etmesi kararı çıktı. Bu durum Yalovalıları sevindirdi. Yalova Valisi Muammer Erol özellikle pandemi döneminde ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla göz doldurdu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle