Çınarcık’ta Sezon En Yoğun Günlerini Yaşıyor

Çınarcık’ta Sezon En Yoğun Günlerini Yaşıyor

Marmara Bölgesi’nin en gözde tatil mekanlarından olan Yalova’nın Çınarcık ilçesi yaz sezonun en yoğun günlerini geçiriyor.

Hava sıcaklıklarının arttığı şu günlerde plajlarda neredeyse yer bulmak mümkün olmuyor.

Yalova’nın Çınarcık ilçesi son yılların en yoğun yaz sezonunu yaşıyor. Hava sıcaklıklarının da çok artması ile birlikte serinlemek isteyen vatandaşlar adeta ilçeye akın ediyorlar. İlçedeki plajlar sabahın erken saatlerinden itibaren dolmaya başlarken gün boyunca neredeyse plajda yer bulmak mümkün olmuyor.

Bu durum en çok da işletmecilerin yüzünü güldürüyor. Tüm yıl boyunca yaz sezonunu beklediklerini belirten işletme sahipleri, “Geçtiğimiz yıllarda Ramazan ayının ve bayramın Temmuz ortası ve sonuna denk gelmesi sezonu ciddi oranda etkiliyordu. Bu yıl yaz ayı başlarında Ramazan’ın sona ermesi tatilcilerin ilçeye daha fazla rağbet göstermesine neden oldu. İlçede nüfus ciddi oranda arttı. Hava sıcaklıklarının da yüksek derecelere çıkması ilçenin kelimenin tam anlamıyla dolup taşmasına neden oluyor. Bu durum bizlerin işlerine de çok olumlu yansıdı. Yaz sezonunda uzun bir aranın ardından ilk defa memnun olacağız” dediler.

Günü birlik turist sayısı arttı
Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt da ilçede sezonun oldukça yoğun geçtiğini vurguladı. Kurt, “İlçemizde yaz sezonu oldukça yoğun geçiyor. Ülkenin her noktasından ve birçok ülkeden turisti ağırlıyoruz. Ama günü birlik ilçeye gelen yerli turist sayısı da önemli oranda arttı. İstanbul’un yakın olması ve hafta sonunu Çınarcıkta geçirip tatil yapan ve hafta başında yeniden İstanbul’a işlerinin başına dönen çok sayıda vatandaşımız var” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle