Çınarcık'ta Hastane Doldu Taştı

Çınarcık'ta Hastane Doldu Taştı

Yalova'nın turizm mekanı Çınarcık'da nüfus 400 bini aşınca Çınarcık devlet Hastanesi de yoğunluktan payını aldı. Çeşitli nedenlerle rahatsızlananlar hastanenin acil servisi ve polikliniklerine akın etti.

Çınarcık Ramazan'ın sona erişi ile birlikte pik doluluk oranına ulaştı. İlçede 400 bini aşan nüfus ilçede ekonomik canlılığa neden oldu. Ancak bu canlılığın olumsuz yansıdığı yerlerde oldu. Bunların başını ise Çınarcık Devlet Hastanesi çekti. Çeşitli sebeplerle rahatsızlanan tatilciler soluğu hastanenin acil servisinde alınca hastane yoğun günler geçirmeye başladı. İlçenin 15 binlik kış nüfusuna cevap verecek şekilde yapılan hastane 400 binlik nüfusa cevap vermekte ise yetersiz kalıyor. Doktor ve hastane personelinin az olması nedeniyle uzun kuyruklar oluşuyor. Hastalar ise bekleme sürelerinden dert yanıyor. Doktorlar ve hastane personeli neredeyse mesai kavramından uzaklaşarak hastalara cevap vermeye çalışıyor.

Buraya ilden doktor takviyesi yapılması gerektiğini dile getiren vatandaşlar ise, "Doktorlarında yapabileceği bir şey yok. Zira hastanedeki doktor ve personel sayısı ilçenin kış nüfusuna göre ayarlanmış. Oysa yazları nüfus yüzde 300 artıyor. Hal böyle olunca da doktor sayısı yetersiz kalıyor. Olanca güçleriyle hastalara hizmet vermeye çalışan doktorlar oldukça yoruluyor. O nedenle mutlaka ilçeye doktor takviyesi yapılmalı ve hastane rahatlatılmalı" diye konuşuyorlar.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle