CHP’li Heyet YTSO’yu Ziyaret Etti

CHP’li Heyet YTSO’yu Ziyaret Etti

CHP’li heyet Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hazırlanan mevcut ekonomik durum ve çözüm önerileri kitapçığını YTSO Başkanı Tahsin Becan’a sundu.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tayan, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın , CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP PM Üyesi Turan Hançerli ve CHP Yalova İl Başkanı Bahar Doğan’dan oluşan heyet YTSO’yu ziyaret etti. Ziyarette CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hazırlanan mevcut ekonomik durum ve çözüm önerileri kitapçığını YTSO Başkanı Tahsin Becan’a sunan  CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tayan, “Bugün YTSO’dan başlayarak bütün odaları ziyaret edeceğiz. CHP Genel Merkezi tarafından belirlenen heyetle günü Yalova’da geçireceğiz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekonomi heyetinin hazırladığı raporu getirdim. Ülkenin yaşadığı ekonomik sıkıntıların sebepleri ve CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun çözüm önerileri bu kitapçıkta yer alıyor. Ülkemiz ekonomik anlamda zor bir süreçten geçiyor. Bizde bunu sanayi kentlerinde sanayi kuruluşları ve STK’lara anlatmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda anlatılanları sizlerin de değerlendirerek mevcut hükümeti uyarmanız gerektiğini düşünüyoruz. Hükümetin yanlış politikaları ülkeyi bu duruma getirdi. Rant ve inşaat sektörünün bu ülkeyi taşıyamadığını anlamak gereklidir” dedi.

YTSO Başkanı Tahsin Becan ise, “Türkiye’nin derdi hepimizin derdi. Hep birlikte içerisinde olduğumuz sorunu çözmek zorundayız. Bütün dünya ülkemizin üstünde. Artık bizimde şapkayı önümüze koyup düşünme zamanımız geldi. Eğer üretime ağırlık vermezsek bizim cari açığı düşürmemiz, ihracatı yükseltmemiz mümkün değil. Biz hayvan yetiştiremez, hatta buğday yetiştiremez hale gelmişiz. Bir ıphone üretemiyoruz. Teknolojisi yüksek. Bunu yapamadığımız gibi basit şeyleri de yapamaz hale geldik. Bunda hepimizin sorumluluğu var bence. Herkes kentlerde yaşamaya başladı. Herkes masa başı iş arıyor. Tarlada tersanede iş var desek kimse buraya başvurmuyor. Bunları hep birlikte düzeltmemiz lazım” dedi.

Ardından söz alan CHP PM Üyesi Turan Hançerli ise YTSO Başkanı Tahsin Becan’a ekonomik duruma dayalı olarak kaç işletmenin kepenk kapattığını ve kaç işçi çıkartıldığını sordu. Bunun üzerine konuşan YTSO Başkanı Tahsin Becan, “Bundan sonra daha çok çalışıp fazla masraflarımızı kısacağız. Ama zorunda kalmazsak işçi çıkartmak eleman çıkartmak en son çare olmalı. Onların da bakmak zorunda olduğu aileleri var. Bizler 100 TL kazanıyorsak 50 TL kazanalım, 50 TL harcayalım sıkıntı yok. Artık bu başımıza geldi. Buna katlanmak zorundayız. Hep birlikte olmak zorundayız. Yoksa kepenk kapattı, adam çıkardı diyerek motivasyonu bozarsak hep beraber bu gemide batarız” şeklinde konuştu.

CHP heyeti ardından bir süre daha oturup odadan ayrıldı. Heyeti uğurlayan YTSO Başkanı Becan bir hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle