CHP’de, Öbek Örgütlenme” Eğitimi

01 Temmuz 2022 09:17
CHP’de, Öbek Örgütlenme” Eğitimi

Yalova’ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, partililere 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde uygulanacak olan, “Öbek Örgütlenme” hakkında bir eğitim verdi.

CHP seçim hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda teşkilatlara yönelik eğitimlere de hız verildi. Yalova’ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, CHP Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile parti yöneticileri tarafından karşılandı. Parti çalışmaları hakkında Mehmet Gürel’den bilgiler alan İlgezdi daha sonra 2023 seçimlerinde uygulanacak olan “Öbek Örgütlenme” hakkında partililere bir eğitim verdi. İl ve ilçelerin yöneticilerinin de katılımı ile gerçekleştirilen eğitimde sorular da yanıtlandı. İlgezdi’nin Yalova ziyareti ve eğitim hakkında bilgi veren CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, “Genel Başkan Yardımcımız Sayın Gamze Akkuş İlgezdi'nin katılımıyla, İl Kadın Kolları Başkanımız, İl Gençlik Kolları Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız ve ilçe başkanlıklarımız ile birlikte. ‘Öbek Örgütlenme’ hakkında verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Önümüzdeki 2023 genel seçimleri için bizleri sandık ve öbek çalışmaları hususun da bilgilendirerek çalışmalarımıza ve örgütümüze vermiş olduğu katkılardan dolayı partim ve örgütüm adına Genel Başkan Yardımcım Gamze Akkuş İlgezdi’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öbek Örgütlenme nedir?
CHP'de çalışmalarına 2018'de başlanan "öbek örgütlenmesi modeli" Parti Okulu bünyesinde sürdürülüyor. Söz konusu modelde seçim bölgeleri coğrafi olarak öbeklere ayrılıyor ve her bir öbekte 400 seçmen yer alıyor. Öbeklere birer sorumlu atanıyor ve bu görevliler CHP Parti Okulu tarafından eğitimlere tabi tutuluyor. Eğitimler sonrasında, 400 kişilik öbeklerde görevli olanlar saha çalışmalarında parti politikalarını seçmene aktarıyor. Bu çalışmaların sonuçları ise partinin "intranet" sistemine aktarılarak takip ediliyor.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle