“CHP Yaptıkları Ve Yapacakları İle Dünya’da Tektir”

“CHP Yaptıkları Ve Yapacakları İle Dünya’da Tektir”

Yalova Milletvekili Özcan Özel Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Özel mesajında, “Cumhuriyet Halk Partisi, kurucusu, kuruluşu ve yaptıkları ile dünya siyasetindeki tüm partilerden faklı bir siyasi partidir” dedi.

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, ülkede çok önemli devrimlerin hayata geçirildiğini söyledi. CHP’nin 96. Kuruş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda önemli vurgular da yapan Özel, “Amasya Bildirgesinde, Erzurum Kongresinde şekillenen 4 Eylül 1919’da Sivas’ta “manda ve himaye kabul edilemez”, ‘Milletin kaderini yine milletin kendisi kurtaracaktır’ ilkeleriyle ortaya çıkan bir siyasal hareketin ve onun siyasal partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş yıl dönümündeyiz.

9 Eylül, bağımsız yaşama iddiasında olanların işgal döneminde kurduğu daha sonra Sivas Kongresinde tek çatı altında toplandığı Müdafaa-i Hukuk derneklerinin, Halk Fırkası adı altında partileştiği gündür.

Bu yönüyle CHP, işgal altında kurulan ve bu işgale karşı Kurtuluş mücadelesi veren partidir. Türkiye Cumhuriyetini kuran partidir, Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığına dilekçe verilerek kurulan parti değildir. O nedenle CHP, kurtuluşun ve kuruluşun partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, kurucusu, kuruluşu ve yaptıkları ile dünya siyasetindeki tüm partilerden faklı bir siyasi partidir” dedi.
Özel mesajında şu sözlere yer verdi, “Türkiye’nin demokratikleşmesi, çok partili siyasal yaşama geçilmesi, hukukun egemen kılınması, temel hak ve özgürlüklerin Anayasal güvence altına alınması, çalışma yaşamının düzenlenmesi, eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin hayata geçirilmesi, ekonomik kalkınmanın sağlanması gibi devrimlerin hepsi CHP sayesinde gerçekleşmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihi üyelerinin, seçmenlerinin kıskançlıkla sahip çıkacağı başarılarla dolu bir tarihtir. Bugün ülkemizin karşı karşıya olduğu büyük sorunların çözümü Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihinde, ilkelerinde ve siyaset anlayışında vardır. CHP 96 yıllık siyaset yolculuğuna kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ve ilkelerinden sapmadan, Önce Türkiye, Önce insan diyerek devam etmektedir. Bu düşüncelerle partimizin 96. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Önderimiz Mutafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete uğurladığımız Genel Başkanlarımız İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’i, kurucularımızı saygı ve rahmetle anıyorum”

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

10 Eylül 2019 20:34
O degilde son 20 yilda ne yaptiniz bu ulke icin. Allahaskina cikin deyinki suraya civi caktik!!! Sanki Allah sizleri muhalefet icin yaratmis, ve isin ilginc yanI gel iktidar ol deseler aaaaaaaa olmaz biz boyle iyiyiz dersiniz yeminle