Camiler Boş Kaldı

Camiler Boş Kaldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından camilerde cemaatle namaz kılınmaya bir süreliğine ara verilmesi kararının çıkması ile birlikte camiler adeta boş kaldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, camilerde cemaatle kılınan namazlara corona virüs önlemleri kapsamında ara verildiğini duyurmuştu. Erbaş, “Yeni tip corona virüs bulunduğu ortam insandan insana hızlı bir şekilde yayılarak, çok kısa bir zamanda salgın haline gelmediktedir. İlk buluştuğu andan itibaren fark edilemediği için tehlike oluşturmaktadır.  Ülkemizde vaka sayısının artmaya başlaması ile birlikte tedbir olarak insanların bir araya geldiği organizasyonlar iptal edilmiştir. Camii ve mescitlerde cemaat ile kılınması durumunda riskin artacağı anlaşılmaktadır. Bu nedenle namazların evlerde kılınmasına dair varlık da bilinmektedir. Cuma namazı başta olmak üzere camii ve mescitlerde namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Cuma yerine öğle namazı yeterlidir” demişti.

Bu açıklamanın ardından cemaatle namaz kılınmaya ara verildi. Vakit namazlarında yoğun olan Merkez Camisi bu karar sonrasında boş kaldı. Çok sayıda vatandaş vakit namazını kendileri kıldılar.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle