Büyükgümüş MKYK’da Yer Aldı

Büyükgümüş MKYK’da Yer Aldı

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş de 75 kişilik Merkez Karar Yürütme Kurulu (MYK)’da yer aldı.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Genel Başkanlığa seçilmesi ile tamamlandı. Bu esnada en çok merak edilen konulardan birisi olan MYK listesi de kongre sonrasında netleşti. Listede AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş de yer aldı.

MYK ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “75 kişilik Merkez Yönetim Kurulu'yla yola devam edeceğiz. Ayrıca yedek diye bir ifade var. O da 35 kişi. Onlar da yedek olarak kalmayacak. Onlar da beraber çalışacaklar. Asıl üyeler gibi” diyerek MYK üyelerinin üstleneceği aktif role vurgu yaptı.

Kongreye AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, AK Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile AK Parti’li belediye başkanları da tam kadro katıldı. AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’ün listede yer alması ile sevince neden oldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle