Bu Sergi Tarihte Geriye Götürüyor

Bu Sergi Tarihte Geriye Götürüyor

3 Sergi 3 Koleksiyon adlı sergi Kent Müzesi Sergi Salonunda açıldı. Sergide yer alan eski radyo, kumbara ve kibrit kutuları sergiyi gezenleri tarihte bir gezintiye çıkartıyor.

Yalova gezenleri tarihte gerilere götüren bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Kent Müzesi Sergi Salonunda, "3 Sergi, 3 Koleksiyon" adı altında açılan sergide Zehra Özdilim, Sevim Uysal ve Aytekin Vural'a ait eski kumbara, radyo ve kibrit kutuları sergileniyor. Serginin açılışını ise Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal yaptı. Kurdeleyi kesmeden önce bir konuşma yapan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, "Kent müzemizin 2 fonksiyonu var. Biri Yalova tarihini bizlere hatırlatan müze fonksiyonu Bulunduğumuz kat ve bodrum katımız. Yukarı kat ise Yalova'da ihtiyaç görülen nitelikli sergileri açmak için ayrılmıştı. Bugünde böyle güzel bir serginin açılışı için buradayız. Eski kumbaralar, eski radyolar ve kibrit kutularından oluşan bu sergi sizleri tarihte gerilere götürüp unutulmaz bir gezi yaptıracak. Bu sergiyi ellerindeki bu objelerle açan Zehra Özdilim, Sevim Uysal ve Aytekin Vural'a kendim ve Yalova halkı adına teşekkür ediyorum" dedi.
Ardından sergiyi gezen Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal eski radyoları, kumbara ve kibrit kutularını dikkatle inceledi. Bir radyonun ise halen çalışıp sanat müziği parçası çalması ise herkesi tarihte gerilere götürmeye yetti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle