“Bu Görüntü Yalova’ya Yakışmıyor”

“Bu Görüntü Yalova’ya Yakışmıyor”

Yalova’nın doğal güzellikleri ile bezeli noktalarından olan İstihkam Tepe ve Höyük Tepe yollarında ortaya çıkan çöp öbeklerini gören vatandaşlar, “Bu görüntü Yalova’ya yakışmıyor” demekten kendilerini alamıyorlar.

Yalova halkının sıkça ziyaret ettiği noktalar arasında yer alan İstihkam Tepe ve Höyük Tepe sahip olduğu doğal güzellikler ve manzara ile göz dolduruyor. Bu noktalar sadece il halkı tarafından değil çevre illerden hatta yurtdışından gelenler tarafından bile ziyaret ediliyor. Yalova turizmi açısından bu denli büyük bir önem taşıyan bu noktalara ulaşan yollarda meydana gelen çöp görüntüleri ise vatandaşların tepkisine neden oluyor. Yalova’nın turizm kenti hedefine ulaşmasında bu tip görüntülerin olumsuzluklar oluşturacağına dikkat çeken vatandaşlar, “Sadece İstihkam ve Höyük Tepe yolları değil nerede olursa olsun çöp öbekleri olmamalı. Ama turizm açısından bir misyon yüklenen noktalara ulaşımı sağlayan yollarda kesinlikle olmamalı. Zira buraya yurtiçi ve yurtdışından gelenler de oluyor. İlk izlenimler her zaman kalıcı bir etkiye sahiptir. Buradaki çöp öbeklerini gören insanlarda oluşacak intibayı kırmak neredeyse imkansız bir hal alır. Biz bu konuda gerekenin yapılmasını istiyoruz. Zira bu görüntüler Yalova’ya yakışmıyor” dediler.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

30 Mart 2021 13:22
Topculardan Denizçalı köyüne doğru giden yolun kenarlarını bır basın mensubu gitsin çeksin bakalım Yalova'ya yakısan manzara neymiş tüm kamuoyu görsün