Bisikletçilerimiz Mardin’e Damga Vurdu

29 Ekim 2022 12:08
Bisikletçilerimiz Mardin’e Damga Vurdu

Yalovalı bisikletçiler başarılarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Son olarak Mardin’in ev sahipliğinde düzenlenen 1. Dara Antik Kenti MTB XCO Dağ Bisikleti Şampiyonası’nda sporcularımız kürsüye çıkarak madalyaları silip süpürdüler.

"Pedallar Medeniyetlerin Beşiği Mardin'de" sloganıyla düzenlenen 1. Mardin Dara Antik Kenti MTB Cup XCO Dağ Bisikleti Şampiyonası’nda 25'i kadın 150 sporcu zorlu ve engebeli parkurda 12 farklı etapta kıyasıya yarıştı.

Yaklaşık 3 bin 600 metrelik parkurda, her bisikletçi tur sayılarına göre ortalama 25 kilometrelik yolu kat etti. İlimizi temsilen yarışta yer alan sporcularımızdan Emine ırmak Sezer, U-17 bayanlar kategorisinde şampiyon oldu. U-17 erkekler kategorisinde ise Murat Çınar Yumuşak, üçüncülük kürsüsüne çıktı. U-15 bayanlar kategorisinde Nisa Günaydın birinci, Zeynep Bayram ikinci ve Elif Keklik de üçüncü oldu. Böylece sporcularımız, 6 madalya ile organizasyona adeta damga vurdu. Dara Antik Kenti’nde düzenlenen ödül töreninde, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ve il protokolü, dereceye giren sporculara ödüllerini verdi. Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri Kamil Alev ve Hasan Bayraktar yönetimindeki sporcularımız, aldıkları başarılı sonuçların ardından kente dönüş yaptılar.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle