Bir Çınar Daha Devrildi

Bir Çınar Daha Devrildi

Yalova Belediyesi eski başkanlarından Mehmet Durmam 92 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Durmam Yalova Belediyesi önünde düzenlenen resmi tören sonrasında Merkez Camisi’nde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

1973-1977 yılları arasında 4 yıl Yalova Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Durmam, ilin içme suyu ve kanalizasyon altyapısını o günlerin zor şartlarında yenileyerek ilin daha sonraki yıllarında daha modern bir yaşam alanı olmasına önemli katkılar sundu. Belediye başkanlığından sonraki süreçlerde de her zaman fikirleriyle gerek belediyenin ve gerekse ilin gelişimine destek vermeyi sürdüren Durman halk tarafından da çok sevilen birisi olmayı bildi.

Bir süredir rahatsız olan Mehmet Durmam geçtiğimiz gece hayatını kaybetti. Durmam için ilk tören İstanbul Caddesi üzerindeki evinin önünde gerçekleştirildi. Ardından Yalova Belediyesi önüne getirilen Durmam için burada da resmi tören gerçekleştirildi. Törene TBB Toplantısına katılmak için Konya’ya giden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman katılmadı. Törende Yalova Belediye Başkan Vekili Ahmet Barış Eroğlu, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları  Jülide Güner, İlyas Özdemir ve Hamit Kutlu, CHP Yalova İl Başkanı Ertan Şener ile kurum müdürleri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın mesajının okunması sonrasında söz alan CHP Yalova İl Başkanı9 Ertan Şener’de merhuma Allah’tan rahmet sevenlerine ise baş sağlığı diledi. Şener, “Yalova yerel yönetimde tarihe not düşen önemli bir başkanını kaybetti. Üzüntümüz çok büyük. Mehmet Durmam gerek belediye başkanlığı döneminde ve gerekse ondan sonraki dönemlerde olsun her zaman örnek kişiliği ile sevilmiş ve takdir görmüştür. Bizler ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerinin ve Yalova’mızın başı sağolsun diyoruz” diye konuştu. 

Ardından zabıtalardan oluşan tören kıtası tarafından omuzlara alınan Mehmet Durmam’ın naşı Yalova Merkez Camisi’ne götürüldü. Durmam Burada Cuma Namazına müteakiben kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle