Becan Reel Sektör Ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’na Katıldı

Becan Reel Sektör Ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’na Katıldı

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’na katıldı.

Toplantı öncesinde basına açıklamada bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat ytso Başkanı Tahsin Becan Kocaeli ilinde gerçekleştirilen Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’na katıldı Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “TBB ile TOBB, birlikte bir ilki gerçekleştiriyoruz. Anadolu’da diyalog güçlendirme toplantıları düzenliyoruz” dedi.

Denizli, Konya, İzmir, İstanbul, Kayseri, Diyarbakır ve Adana’dan sonra şimdi Kocaeli’nde toplandıklarını belirten Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Kocaeli’nin yanında Sakarya, Yalova, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük ve Bartın iş dünyası da burada. Bankalarımız, reel sektörün dertlerini dinlemek için sahaya indi. Başta bu işe öncülük eden TBB Başkanı Sayın Hüseyin Aydın olmak üzere, hepsine teşekkür ediyoruz”.

Bu toplantılarla reel sektör ile finans sektörünün birbirini daha iyi anladığını ve ortak çözümler geliştirdiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bu sıkıntılı süreci birlikte çalışarak atlatacağız. Her iki sektörün de güçlendirilmesine ihtiyaç var. Bu kapsamdaki önerilerimizi hükümete ilettik, iletiyoruz. Reel sektörün ve özellikle de KOBİ'lerin finansmana ulaşma imkânlarının açık tutulması, hayati önemde” dedi.

Hisarcıklıoğlu, son dönemde ekonomide olumlu gelişmeler olduğunu, ancak ekonomideki canlanmanın, henüz istedikleri noktada olmadığını söyledi. 4 sektörde vergi indirimlerinin hayata geçtiğine değinen Hisarcıklıoğlu, bu önlemlerin piyasalara moral verdiğini ifade etti.Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın da Kocaeli'ye iş dünyasının dertlerini görüşmeye geldiklerini söyledi. Aynı gemide olduklarını sıkça tekrar ettiklerini vurgulayan Aydın, "Öz eleştiri yapacağız. Yağmurlu günde de güneşli günde de şemsiyemizin açık olduğunu göstermeye geldik." dedi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan “İş dünyası Finans sektörünün varlık sebebidir. Her iki sektörde birbirine muhtaçtır. İş dünyası olmadan finans sektörü, finans sektörü olmadan da iş dünyası ve reel sektör olamaz. Zarar ettiği için faaliyetini durduran işletmenin hiç kimseye yararı yoktur, ancak bundan dolayı herkes zarar görecektir. Mevcutlara sahip çıkılmalı ve yaşatmalıyız. Reel sektörle finans sektörü olarak aynı geminin içindedir, bu süreçte her iki kesimde birbirinde destek olmalı, daha fazla çalışmalı ve daha fazla üretmeliyiz, bu birlik ve beraberlikle Ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşacaktır” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle